Az ország legolcsóbb és legdrágább képzése között több mint 31 millió forint a különbség.
Korábbi cikkünkben már bemutattuk, hogy melyek a legdrágább egyetemi szakok. Az idei évben a repülőmérnöki képzés viszi el a pálmát, ami több mint 4 millió forintba kerül félévente. Ezzel szemben a legolcsóbb szak, amit találtunk, kevesebb mint 200 ezer forintba kerül.
Bár az összes egyetem minden képzését nem tudtuk teljes egészében átnézni, kétség sem fér hozzá, hogy az egyik legolcsóbb önköltséges képzés a csecsemő-és kisgyermeknevelő.
A hat féléves pedagógusképzés az Eötvös Loránd Tudományegyetemen 240 ezer forintba kerül félévente, azonban más intézményeknél, például a Debreceni Egyetemen és a Nyíregyházi Egyetemen is 170 ezer forintot kell fizetnie a hallgatóknak.
Mekkora fizetésre számíthatnak a frissdiplomások? |
A Diplomás Pályakövetési Rendszer legfrissebb adatai szerint a csecsemő-és kisgyermeknevelő végzettséget szerzettek bruttó átlagjövedelme 449 566 forint. Így a képzés jócskán a 10 legrosszabbul fizető alapszakos diplomák fölött áll, ahol a tizedik helyen a táncművész áll, átlagosan bruttó 349 040 forintos fizetéssel. |
Ha mind a hat félévet önköltséges képzésen végzik el a hallgatók, akkor összesen 1 020 000 forintot kell kifizetniük. Ezzel szemben a repülőmérnöki képzés összköltsége 32 900 000 forint. A két szak között pedig mindössze 31 880 000 a különbség.
Ha tudtok olyan képzésről, aminek még olcsóbb a tandíja, mint a csecsemő-és kisgyermeknevelőnek, akkor írjátok meg lapunknak az [email protected].