Ragtapasz, zsebóra, gőzmozdony: tudjátok, kikhez köthetőek ezek a találmányok?
Ma van a feltalálók napja, aminek kapcsán egy érdekes kvízzel készültünk.
Ma van a feltalálók napja, aminek kapcsán egy érdekes kvízzel készültünk.
Június 13-án tartják a magyar feltalálók napját, ennek alkalmából pedig egy érdekes kvízzel készültünk a témában. Minden magyar találmányt ismertek?
Mindössze másfél négyzetméteres, 5G képes, nyolc szakma oktatásához alkalmas demonstrációs és oktatási platformot fejlesztettek a győri Széchenyi István Egyetem szakemberei. "A „mini gyártósor” a fizikai világban hajtja végre mindazt, amit a digitális térben kérünk tőle (és fordítva is), legyen szó csupán fagyiadagolásról vagy akár egy járműipari munkadarab megformálásáról" - írják az Eduline-nak elküldött közleményükben.
A tisztán elektromos hajtású légi jármű elsősorban túrautakra lesz alkalmas.
Mosogatógép, hűtő, repülőgép és töltőtoll. Megkönnyítik az életünket, mégis alig tudunk róluk valamit.
Gyakran előfordul, hogy a legfiatalabbak állnak elő a legjobb ötletekkel, a legkézenfekvőbb megoldásokkal a problémákra. A kor itt nem hátrányt jelent, hanem előnyt. Senkit ne tartsanak vissza azok, akik szerint felesleges megoldásokon agyalni, „mert másoknak sem sikerült” vagy „ezt nem lehet megcsinálni”. Dehogynem.
Tudjátok, ki találta fel például a dinamót?
A tudósok szerint a jövőben hatalmas probléma lesz a vízhiány. Malajzia műszaki egyetemének diákjai most egy lehetséges megoldást hoztak a problémára - sótalanítanák a tenger vizét.
A Lexilife nevű francia startup egy különleges olvasólámpát készített Las Vegas-i CES elektronikai szakkiállításra.
Otthon vagytok a fotográfiai, filmes és ipari találmányok világában? Teszteljétek a tudásotokat.
A Popular Science már ki is osztotta a díjakat 2016 legjobb szabadidős találmányaiért.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.