5 feltétel, ami nélkül nem lesz sikeres az egyetemi felvételi
Mutatjuk azt az öt fontos szabályt, amit teljesítenetek kell ahhoz, hogy bekerülhessetek a felsőoktatásba.
Mutatjuk azt az öt fontos szabályt, amit teljesítenetek kell ahhoz, hogy bekerülhessetek a felsőoktatásba.
Már csak két napotok maradt, hogy leadjátok a jelentkezésetek, ha pótfelvételin szeretnétek bekerülni az egyetemre. Összeszedtük, mire figyeljetek, hogy minden rendben menjen.
Február közepéig jelentkezhetnek a felsőoktatásba azok, akik szeptemberben már valamelyik egyetemi előadóban szeretnének tanulni. Mutatjuk, milyen alapvető (de nagyon fontos) feltételeket kell teljesíteniük.
Ha ezek között csak egy olyan is van, amit nem tudtok kipipálni, akkor nem kerülhettek be a felsőoktatásba szeptembertől.
Várhatóan jövő héten kiderülnek az idei ponthatárok, így fontos, hogy tudjátok, mi dönt arról, melyik képzést kezdhetitek el.
Ha a felsőoktatásban szeretnétek tovább tanulni szeptembertől, elengedhetetlen, hogy mindenből le legyenek zárva a középiskolai jegyeitek, illetve legyen érettségi bizonyítványotok. De ez még nem minden. Most összeszedtük, idén mit kell teljesítenetek ahhoz, hogy bekerülhessetek a kiszemelt szakra.
Az érettségik hamarosan véget érnek - és néhány kivétellel - idén nem lesznek szóbeli vizsgák. Ha jelentkeztetek egyetemre, akkor újabb kötelező elemet pipálhattok ki a sikeres felvételhez elengedhetetlen feltételek listájából. Most összeszedtük, idén mik szerepelnek még ezen a listán, miket kell még teljesítenetek, hogy szeptembertől a felsőoktatásban tanulhassatok.
Míg a legtöbb diák azért izgul, hogy legalább egy - szerencsésen az első helyen megjelölt - egyetemre, főiskolára felvegyék, addig egy floridai diák összesen 17 intézmény közül választhat.
Kiket vesznek fel a 2020-as felvételiben? Milyen feltételeknek kell megfelelni? Fontos kérdésre válaszolunk.
A felvételizők nagy része javában ünnepelheti a felvételijét a ponthatárhúzás óta. Milyen gondolatok veszik őket körül, és mivel telik a nyár fennmaradó része?
A felvételi egyik legfontosabb kérdése: ha van elég pontom az összes megjelölt képzésre, választhatok hol kezdem el az egyetemet? Hamarosan kiderülnek az idei ponthatárok.
Idén felvételiztek? Fontos, hogy tudjátok, mi dönt arról, melyik képzést kezdhetitek el.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.