Diákok helyett robotok vannak az iskolában egy japán városban
Egy japán városban robotasszisztens segítségével szeretnék visszacsábítani a gyerekeket az iskolába.
Egy japán városban robotasszisztens segítségével szeretnék visszacsábítani a gyerekeket az iskolába.
Tizenöt kilós repülő robotpókot építette. Pókháló (ökörnyál) hiányában repülni "tanították" meg.
Az apró robotok énekelnek, táncolnak és kung-fu mozdulatokat is ismernek.
A tanárrobotok matematikát és angolt tanítanak majd.
A végzős hallgatók azonban nem lelkesednek az ötletért.
Robotra szerelt táblagépen jelentek meg a diákok egy diplomaosztón a Fülöp-szigeteken. Így vette át oklevelét a koronavírus idején 179 hallgató. Az eseményt élőben közvetítették, itt van róla néhány fotó.
Egy japán egyetemen távirányítós robotokkal tartották meg diplomaosztót a koronavírus járvány miatt.
A világ második legjobbja lett a műegyetemi mérnökhallgatók robotkészítő csapata a World Robot Olympiad Costa Rica-i döntőjében - írja az egyetem.
Már nemcsak a betanított munkások, de a diplomások állásait is fenyegeti az automatizáció, a robotok és a mesterséges intelligencia. Felértékelődhetnek viszont a morális kérdésekkel foglalkozó szakmák, miután óriási kockázatot jelent, hogy akik hatalmat adnak a gépeknek, azok azt megfelelő tudatossággal teszik-e. A Campus Plusz 2017 cikke.
Ha a robotok veszik át a fő munkaerő szerepét, kinek lesz nehezebb: a gyerekét útjára bocsátó szülőnek vagy a munkaerőhiánnyal küzdő cégvezetőnek?
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.