Felére csökkentette idén télen a gázfogyasztását a Corvinus
Majdnem 51 százalékkal kevesebb gázt használt a Budapesti Corvinus Egyetem 2022 utolsó három hónapjában.
Majdnem 51 százalékkal kevesebb gázt használt a Budapesti Corvinus Egyetem 2022 utolsó három hónapjában.
Energiamegtakarítási terv készül a Kulturális és Innovációs Minisztériumban és a tárcához tartozó intézményekben, gazdasági társaságokban. Ez azt jelenti, hogy az állami fenntartásban maradt egyetemeken is spórolni kell majd, sőt „energiatakarékossági felelős” is lesz.
Az egyetemek és főiskolák rezsije is drasztikusan emelkedhet a következő hónapokban: az intézmények egy részében most próbálják megbecsülni, nagyjából mekkora plusz kiadással számolhatnak a néhány nap múlva induló őszi szemeszterben, máshol viszont a hosszú távú szerződések miatt még nem tartanak a drágulástól. Online oktatást – egyelőre – sehol nem terveznek.
A szakemberek szerint általánosan nem megoldható a „közoktatás gáztalanítása”, a hőmérsékleten viszont csökkenteni kell.
Egyre több kommentet lehet találni a közösségi oldalakon és a fórumokon arról, hogy a fűtési szezon kezdetén az iskolák "biztosan" online oktatásra térnek át az energiaárak berobbanása miatt. Pedig iskolabezárásról egyelőre szó sincs, a Belügyminisztérium azt közölte, hogy az „európai energiaválság ellenére” normál tanévre készülnek. Az viszont egyértelmű: a szülők többsége tart attól, hogy ismét otthon tanulnak majd a diákok, a járvány miatt elrendelt online oktatás a többségben ugyanis nem hagyott kellemes emlékeket.
300 millió forint helyett 2,3 milliárd forint lehet a Waldorf-iskolák és -óvodák rezsije, ezt az összeget azonban saját erőből nem tudják kigazdálkodni.
Kérdőívet küldött a szülőknek az óbudai Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium igazgatója, hogy felmérjék, hányan tudnának hozzájárulni az iskola villany- és fűtésszámlájához.
Néhány napja írtuk meg, hogy Németországban egységesen 19 fokra fűtik idén télen a középületeket – kivételt egyedül a szociális és az egészségügyi intézmények jelentenek. De hány foknak kell lennie a magyar iskolákban?
Idén "az energiaárrobbanás hatása csak részlegesen érinti az egyetemet, így az árváltozások az egyetemi működés megszokott rendjét kevésbé befolyásolják" - így reagált az Eötvös Loránd Tudományegyetem azokra a hírekre, melyek szerint a Természettudományi Karon vizsgálják annak a lehetőségét, hogy a rezsidrágulás miatt néhány hónapra online oktatásra állnak át.
Egyetemisták, főiskolások után is megkaphatják a nagycsaládosok a gázárkedvezményt, de ehhez igazolást kell kérni a hallgatói jogviszonyról.
Tovább emelkednek az albérletárak, érdemes már a szerződéskötés előtt komolyabban utánanézni a lakások rezsiátlagának.
Felértékelődtek az albérletpiacon a panellakások. Nem véletlenül: kevesebbet értük fizetni, ráadásul a távfűtéses lakásokra nem vonatkoznak a gázfogyasztást is érintő új rezsiszabályok. Így akkor sem kell túl magas rezsit fizetnetek, ha többen béreltek ki egy nagyobb lakást.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.