Idén "az energiaárrobbanás hatása csak részlegesen érinti az egyetemet, így az árváltozások az egyetemi működés megszokott rendjét kevésbé befolyásolják" - így reagált az Eötvös Loránd Tudományegyetem azokra a hírekre, melyek szerint a Természettudományi Karon vizsgálják annak a lehetőségét, hogy a rezsidrágulás miatt néhány hónapra online oktatásra állnak át.
„Az ELTE-n jelenleg is zajlik az energiaszolgáltatókkal a jövő évre vonatkozó szerződések előkészítése. Az idei évben az energiaárrobbanás hatása csak részlegesen érinti az egyetemet, így az árváltozások az egyetemi működés megszokott rendjét kevésbé befolyásolják” – írja közleményében az egyetem.
A Népszava szombaton írt arról, hogy az ELTE Természettudományi Karán vizsgálják annak a lehetőségét, hogy a megnövekedett rezsi miatt pár hónapra online oktatásra állnak át. Bár nem ez az ELTE legnagyobb kara, de a kar két épületének fenntartása az egyetem rezsijének felét teszi ki a korszerűtlen fűtés miatt. Az egyetem többször kért állami segítséget a fűtés korszerűsítéséhez, de nem kapott.
Az ELTE hétfői közleményében kiemeli: a kancellári vezetés az egyetemet fenntartó Kulturális és Innovációs Minisztériummal, az akadémiai vezetéssel, a karok vezetőivel és a hallgatói önkormányzat képviselőivel közösen fogja kidolgozni azokat az alternatívákat, „amelyek biztosíthatják, hogy lehetőség szerint a jelenléti órák száma ne csökkenjen, az egyetemen zajló szakmai munka ne szenvedjen csorbát”.
Hozzáteszik: a 2023-as költségvetési számok novemberben válhatnak véglegessé, az ELTE idei költségvetése viszont az energia árának emelkedéséhez kapcsolódó többletet nem tartalmaz. Erről folyamatosan egyeztetnek, a jövő évre vonatkozó egyetemi terveket pedig a végleges számok és az energiaszolgáltatókkal megkötött szerződések alapján alakítják ki.