Ilyenek voltak a ponthatárok tavaly a mérnökinformatikus képzésen
Július 24-én jön a 2024-es felvételi ponthatárhúzása. Addig is mutatjuk, hogy milyen pontokkal kerülhettek be a felvételizők mérnökinformatikus szakra tavaly.
Július 24-én jön a 2024-es felvételi ponthatárhúzása. Addig is mutatjuk, hogy milyen pontokkal kerülhettek be a felvételizők mérnökinformatikus szakra tavaly.
Közel ötszáz indulóból a második helyen végeztek a pécsi hallgatók a Cisco CyberCUP nemzetközi kiberbiztonsági versenyen. Nem sokon múlt a győzelem.
Programozási nyelvet pont úgy kell tanulni, mint bármilyen idegen nyelvet: minél többet gyakorlunk, annál jobban megy majd – mondja a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karának dékánja, aki szerint matematikából és informatikából egész egyszerűen nem lehet megspórolni a gyakorlást. Arról is beszélt, miért jó a kiscsoportos tanulás egyetemistaként, és milyen alapozó-ismétlő kurzusokkal várják az elsőéveseket.
Fél év, vagy akár kilenc hónap is eltelhet a diplomaszerzés után, míg a frissen végzettek megtalálják a helyüket a munkában. Az egyetemen megszerezett elméleti tudást ugyanis nehezen helyezik át a gyakorlatba - derül ki egy friss kutatásból.
Évről évre sokan választják az informatikai képzéseket, a friss statisztikák szerint ugyanis már egy alapszakos diplomával is ezen a területen lehet a legjobban keresni. Hány hónap alatt találhattok állást, és milyenek a kezdő fizetések? Milyen árnyoldalai vannak az IT-képzéseknek? Leástunk a diplomáspálya-követési rendszer adatainak legmélyére.
Új cikksorozatunkban megnézzük, a legnépszerűbb képzéseken milyen tárgyakat tanulhattok, milyen szakmai tudást szerezhettek, vagy éppen milyen nyelvvizsgát kell majd bemutatnotok a diplomához. A második részben a top10-es lista második felét hoztuk el - ezt tanulhatjátok szeptembertől nemzetközi gazdálkodáson, pénzügy és számvitelen, programtervező informatikus képzésen, kommunikáció- és médiatudomány vagy gazdaságinformatikus szakon.
Új cikksorozatunkban megnézzük, a legnépszerűbb képzéseken milyen tárgyakat tanulhattok, milyen szakmai tudást szerezhettek, vagy éppen milyen nyelvvizsgát kell majd bemutatnotok a diplomához. Az első részben az öt legnépszerűbb alapszakot vettük elő - ezt tanulhatjátok ősztől gazdálkodási és menedzsmenten, kereskedelem és marketingen, pszichológián, ápolás és betegellátáson vagy mérnökinformatikus képzésen.
Milyen képzésekre szeretne bekerülni a legtöbb felvételiző és mit tanulnak a top szakokon? Új cikksorozatunkban megnézzük, a legnépszerűbb képzéseken milyen tárgyakat tanulhattok, milyen szakmai tudást szerezhettek, és hogy milyen végzettséget nyújtanak a frissdiplomásoknak. Itt a 2019-es év utolsó dobogósa, a mérnökinformatikus alapszak.
Továbbra is a mérnökinformatikus a legnépszerűbb informatikai alapképzés. Itt vannak a ponthatárok, ennyi ponttal lehetett bekerülni a szakokra.
Milyenek voltak a ponthatárok 2018-ban a legnépszerűbb informatikai képzéseken? És hányan jelentkeztek idén? Minden fontos ponthatár és statisztika, amit az idei eredmények előtt érdemes átnézni.
A mérnökinformatikus a legnépszerűbb informatikai alapképzés a 2019-es felvételi statisztikái alapján, 6500-an jelölték meg a jelentkezési lapon.
Lássuk, mit takar pontosan 2017 egyik legnépszerűbb egyetemi képzése. Mérnökinformatikus szakra készültök, de nem tudjátok, pontosan hogyan is néz ki a képzés, miket tanultok majd, és milyen tudást szerezhettek meg a félévek alatt? Most választ kaphattok a kérdéseitekre.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.