Több tízezren járnak jól ezzel: az is pluszpontokat ér 2024-től, ha a felvételizők korábban már dolgoztak
A nyelvtudás, a tanulmányi és sporteredmények mellett 2024-től a munkatapasztalatért is extra pontok járhatnak a felsőoktatási felvételin.
A nyelvtudás, a tanulmányi és sporteredmények mellett 2024-től a munkatapasztalatért is extra pontok járhatnak a felsőoktatási felvételin.
A legtöbb munkaadónál elvárás, hogy a pályakezdőknek már legyen valamilyen szintű szakmai- vagy munkatapasztalata. De mégis hogyan lehetséges ez? Hogyan szerezhettek olyan munkatapasztalatot a diploma megszerzése előtt, amivel könnyebb lesz a pályakezdés? Most összeszedtünk pár tippet.
A magyarok mintegy fele úgy érzi, hogy a napi munkájához használt tudásának kevesebb mint felét szerezte az iskolában – derül ki az OTP Bank kutatásából.
Miért fontos a szakmai tapasztalat és az, hogy már az egyetem alatt szerezzetek gyakorlati tudást? Hol érdemes keresgélni, ha szeretnétek már a tanulmányaitok alatt elhelyezkedni? És mit várnak el a cégek az egyetemistáktól? Most minden fontos kérdésre válaszolunk.
Mihez kezdenek azok, akik friss diplomásként munkába szeretnének állni? Biztos, hogy mindenhol tárt karokkal várják őket? Mennyi mindenben kell megfelelnie, helyt állnia egy pályakezdőnek? Szakemberek és friss diplomások mesélnek tapasztalataikról és a kapunyitási pánikról.
Nettó 57 ezer forinttal keresnek többet azok a friss diplomások, akik felsőfokú tanulmányaik alatt külföldön is tanultak - a Magyarországon dolgozók körében 22 ezer forint az eltérés. A magyarországi pályakezdők fizetése szempontjából ugyanilyen fontos az egyetemi, főiskolai évek alatt szerzett munkatapasztalat is - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
Háromszorosára növelné a studio schoolok számát a brit kormány, ezekben a különleges intézményekben heti két napot...
Katya Edward egyike azoknak a brit diákoknak, akik úgy döntöttek, a tandíj miatt inkább a munkát választják az egyetem...
A nagyobb, külföldi tulajdonú, Közép-Magyarországon elhelyezkedő, és exportra termelő cégek szívják fel a legtöbb pályakezdő közgazdászt és pénzügyest. A kisebb cégek sokat akarnak alkalmazottaiktól, és jobban félnek a friss diplomásoktól, - akik viszont a Big4-ról álmodoznak, fizetési igényeik pedig sokszor jóval túllépik a reális határt. Munkaerő-piaci körkép a gazdasági végzettségűek szemével.
A közigazgatás túlzsúfolt, a bíróságokon és ügyészségeken kevés a hely. A közjegyzői pálya „kihalásos alapon” működik, ügyvédből pedig Dunát lehet rekeszteni. Ennyire sötét lenne a frissen végzett jogdoktorok jövője, vagy van kiút is? Az okosok szerint van: konkrét elképzelésekkel, és egy részterületre fókuszált tudással a nagy cégek kapkodnának a jogászok után.
Az Educatio Kht. és az Universitas Press Felsőoktatás-kutató Műhely negyedik éve vizsgálja a diplomás álláskeresőknek feladott álláshirdetéseket, ezzel részletesen feltérképezve és reális képet festve a jelenlegi munkaerő-piaci igényekről.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.