#magyar_érettségi_megoldások

Érettségi-felvételi Székács Linda

A szövegértés témájáról nem sok információval rendelkeznek a diákok, kivéve persze, "ha szőlősgazda családból jönnek" - szaktanárral beszélgettünk az idei magyarérettségiről

Túl vannak a végzősök a 2023-as érettségi írásbeli vizsgáinak első napján, a magyaron. Németh Nikolett magyar szakos pedagógussal a vizsgák után arról beszélgettünk, mik lehettek az idei feladatsor buktatói, nehezebb feladatsort kaptak-e a diákok, mint az elmúlt években, voltak-e benne trükkös feladatok, és hogy miért tartanak a vizsgázók az összehasonlító műelemzéstől.

Érettségi-felvételi Eduline

Véget ért a 2022-es magyarérettségi: feladatok és megoldások itt!

Elindult a 2022-es érettségi szezon, amely végre olyan (vagy legalább olyasmi) lesz, mint a koronavírus-járvány előtt. Megtartják a szóbeli vizsgákat, nem kötelező a maszk az iskolákban, nincs létszámstop a termekben. Magyarból több mint 73 ezren érettségiztek, többségük középszinten. Folyamatosan frissülő tudósításunkban minden fontos infót megtaláltok, a vizsga után jövünk a nem hivatalos megoldásokkal!

Érettségi-felvételi Eduline

Érettségizők, figyelem: nem csak novella lehet az írásbelin, másra is érdemes felkészülni

Két esszéfeladat közül választhatnak a diákok a középszintű magyarérettségi második részében, vagy egy megadott művet elemeznek, vagy két műről írnak összehasonlító elemzést. A legtöbben jó előre eldöntik, hogy az első feladatot választják, legtöbbször ugyanis novellát kapnak az érettségizők – a novellaelemzésnek pedig van egy jól megtanulható módszere.

Érettségi-felvételi Szabó Fruzsina

Nem Radnóti vagy Kosztolányi a "legnépszerűbb" szerző az érettségin. De akkor ki?

Nem Vörösmarty, sem Berzsenyi, de még csak nem is Radnóti vagy Kosztolányi a magyarérettségi „legnépszerűbb” szerzője. Az elmúlt évek középszintű – vagyis több tízezer végzős középiskolást érintő – vizsgáin a legtöbbször József Attila-verset kaptak a diákok, de Arany János és Tóth Árpád is legalább háromszor tétel volt az írásbelin.