Nem jött létre megegyezés, tovább harcol a MOME FRONT
Lejárt a határidő, de a kuratórium nem teljesítette a hallgatók követeléseit így tovább folytatják az autonómiaharcukat.
Lejárt a határidő, de a kuratórium nem teljesítette a hallgatók követeléseit így tovább folytatják az autonómiaharcukat.
Döntő ponthoz érkezett a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatóinak tiltakozása: február 17-én délután lejár az az ultimátum, amelyet a MOME FRONT a kuratórium elnöke felé fogalmazott meg. A hallgatók négy pontban rögzítették követeléseiket, amelyek teljesítését elengedhetetlennek tartják az egyetem autonómiájának visszaállítása érdekében.
Barna Zsolt, az MBH elnök-vezérigazgatója nem csak új tagja lett a kuratóriumnak, hanem rögtön meg is választották az elnöki pozícióba.
Bódis József 2021-től volt az egyetemet fenntartó alapítvány elnöke.
Hónapokon át tartó demokratikus folyamat eredménye volt, hogy a szenátus Vargha Balázst javasolta a pozícióra, a kuratórium mégis mást választott.
Hónapokon át tartó belharcokat követően hat sikeres pályázó közül került ki az új rektor.
Igaz, vannak olyan vagyonkezelő alapítványok is, amiknek kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjai nem veszik fel a nekik járó juttatásokat.
Februárban jelentette be Gulyás Gergely, hogy az összes miniszter lemondott a kuratóriumokban betöltött pozíciókról. Erre azért volt szükség, mert a politikai befolyásra hivatkozva megtagadta a friss Erasmus+ támogatásokat az Unió. A lemondások ellenére azonban még mindig kormányközeli személyek vannak a vagyonkezelő alapítványokban.
A tranzakció lebonyolításában Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is részt vett.
Jó ma magyar egyetemistának lenni Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára szerint, de az Erasmus helyzetéről és a modellváltásról is beszélt.
Stumpf István június 5-én jelentette be távozását az egyetem honlapján, mert "kuratóriumi társai többségével nem tudta elfogadtatni álláspontját".
A kérdés azért jelentős, mert most mutatkozik meg, tulajdonképpen kinek is van autonómiája: a modellváltás után: a tanárok és a hallgatók képviseletének vagy a kuratórium tagjainak.
A korábbi díjszabáshoz képest ismét körülbelül 5-6 ezer forinttal drágultak, így egy-kétszáz forint híján elérik, vagy már meg is haladták a 60 ezer forintot a középszintű, azaz B2-es komplex nyelvvizsgák árai a magyarországi nyelvvizsgaközpontok többségénél.