Játékalapú oktatás helyett egy évvel előrébb hoznák az iskolakezdést Svédországban
A kormány terve szerint a hatévesekre vonatkozó kötelező óvodai évet 2028-tól már az általános iskolában is meg lehet majd csinálni.
A kormány terve szerint a hatévesekre vonatkozó kötelező óvodai évet 2028-tól már az általános iskolában is meg lehet majd csinálni.
Idén is megjutalmazza a pénzügyi tudatosság fejlesztésében résztvevőket a Pénzügyminisztérium, az iskolák például kétmilliót kaphatnak. A Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díjra még várják a javaslatokat.
A Lego alapítványa szerint a formális iskolai oktatás hátráltathatja a gyerekek fejlődését, csak a játékos tanulás fejlesztheti a kreativitást és az empátiát.
Jók vagytok föciből? Rajtatok nem tudnak kifogni a vaktérképek, és egy-egy kép vagy zászló alapján is felismeritek az országokat? Ezekkel az alkalmazásokkal tesztelhetitek a tudásotokat.
Könnyebben memorizáltok vizuális dolgokat? Szerettek utánajárni a legextrémebb témáknak is? Akkor egy Szuper YouTube-csatornát ajánlunk, ahol mindenki talál számára izgalmas infókat.
Nyelvvizsgára készültök a nyáron vagy szeretnétek nem merülne feledésbe amit tudtok? Szuper appokat ajánlunk androidra és iOS-re egyaránt.
Kreatív ötletet ajánlunk tanároknak és azoknak a diákoknak, akik szívesen készítenek kiegészítő elemeket a tanuláshoz.
Látássérült és vak gyerekeknek fejleszt speciális építőkockákat a Lego, amellyel játékosan tanulhatják meg a Braille-írást.
Összegyűjtöttünk néhány olyan társasjátékot, amellyel játszva fejleszthetitek a készségeiteket, sőt akár nyelveket is tanulhattok.
A diákok már alsós korukban azt hallják, hogy „ha ezt már most nem tudod teljesíteni, akkor az érettségin mi lesz veled” - Balatoni József történelemtanár, a Felelős Szülők Iskolájának szakértője, ismertebb nevén Jocó bácsi, aki szerint hatalmas nyomás van a gyerekeken, „az érettségit 8-12 éven keresztül misztifikálják, mint a különféle gonoszt a mesékben, aki majd eljön, és elviszi őket, körülbelül így kezelik az érettségit is”. Jocó bácsi mesélt az Eduline-nak többek között a gyerekek és a szülők kapcsolatáról, az ehhez is kapcsolódó - a Felelős Szülők Iskolájával közösen rendezett - előadásaikról, valamint az oktatás problémáiról is.
Hogyan nézne ki egy iskolai óra, ha minden feladatot digitális eszközön oldanának meg a diákok? Egy német tanár elmondta, hogyan változna a tanárok szerepe a digitalizáció hatására.
Nagyon szuper mobilos alkalmazást ajánlunk a földrajz szerelmeseinek vagy éppen azoknak akik szeretnének tanulni, esetleg tesztelni a tudásukat.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.