500 ezer forintot is nyerhetnek a fiatal feltalálók az Országos Tudományos és Innovációs Olimpián
Decemberig adhatják le a diákok tudományos ötleteiket a versenyen való részvételre.
Decemberig adhatják le a diákok tudományos ötleteiket a versenyen való részvételre.
Még csak tizennyolc évesek, de már fejlesztettek webalkalmazást, dolgoznak egy önvezető kerekesszéken, következő céljuk pedig az, hogy minél előbb a diákok képernyőjére kerüljön Sophie, a virtuális tanár. Dani és Ádám már hétszáz órát fektettek az Avatar Projektbe, a Samsung és az EdisonKids közös versenyének, a Megoldások a holnapért fődíját is elnyerték vele. A két fiúval az általuk fejlesztett oktatási platformról, a közös munkáról és a versenyen szerzett tapasztalataikról beszélgettünk.
35 milliárd forint keretösszegre pályázhatnak azok, akik valamilyen gazdasági hatást kiváltó innovatív termékeket és szolgáltatásokat hoznának létre. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem reméli, hogy a pályázható összeg oroszlánrésze az övék lehet majd.
A társadalmi vállalkozásokat térképre rakó kezdeményezés pedig a társadalmi hatásáért jutott döntőbe.
A kulturális és innovációs miniszter a Hír TV vendége volt, ahol az egyetemek mellett a magyar közoktatásról is beszélt.
Így szeretnének lépést tartani a korral és annak kihívásaival.
2021-ben az ELTE TTK Biológiai Fizikai Tanszékhez kötődő kutatócsoport nyerte el az ELTE díját. A biológia, fizika és robotika területein dolgozó kutatók az élőlények csoportos döntéshozatali mechanizmusait vizsgálták, majd ez alapján önszerveződő, egymással kommunikáló drónokat építettek.
Nehéz családi körülmények közül érkező diákok oktatását tűzte ki célul a dunaújvárosi Pentelei Mentálhigéniás Általános Iskola, Szakképzőiskola és Gimnázium. Az alternatív iskolában felismerték, hogy rossz alapokra nem lehet várat építeni, ezért több, esetenként szokatlannak tűnő oktatási eszközt és módszert vezettek be a hétköznapokra - ezek közül emelünk ki néhányat.
A Fiatal Tudósok Versenyét - melyre a világ 38 országából érkeztek fiatalok - az idén szeptember 14. és 19. között Dublinban rendezték meg, ahol az egyik magyar fiatal megkapta a különdíjat.
Újabb világversenyen mutatják be a magyar egyetemisták által kifejlesztett Gloveye-t, amelynek segítségével a vak és gyengénlátó emberek is átélhetik az olvasás élményét. A különleges kesztyű – amelynek első prototípusát alig egy éve alkotta meg két BME-s hallgató – több millió ember mindennapjait könnyítheti meg.
Több száz induló közül a harmadik helyet szerezték meg a Microsoft nemzetközi versenyén a fiatal magyar innovátorok.
Az ELTE Innovációs Központja idén is meghirdeti Innovatív Hallgatói Ötletpályázatot.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.