Bekeményít Hollandia, 2025-től jóval kevesebb angol nyelvű egyetemi szakot indíthatnak
Így próbálnák visszaszorítani az országba áramló külföldi egyetemisták számát.
Így próbálnák visszaszorítani az országba áramló külföldi egyetemisták számát.
A 2023/24-es tanévben 2926 magyar egyetemista tanult Hollandiában, ami jövőre szinte teljesen biztos, hogy Ausztria után a második legnépszerűbb célország lesz.
És a szüleik írásos engedélyére is szükség van.
Az új holland kormánykoalíció oktatásiminiszter-jelöltje szerint a külföldi hallgatók magas száma óriási nyomást gyakorol a rendszerre, az oktatókra és a nemzeti költségvetésre.
Csak a magyar szakképzéssel van problémájuk, mert más országok jelentkezői esetében elfogadják a szakképzési érettségi bizonyítványt is.
Az Egyesült Királyság helyett az elmúlt években Hollandiába áramlottak a külföldi egyetemen tanulni vágyó egyetemisták nemcsak Magyarországról, de számos más európai országból is. Az ország és a holland diákok azonban nehezen bírják a megugrott lakásárakat és a tantermeken belüli zsúfoltságot, így különböző intézkedések bevezetését szorgalmazzák a külföldi hallgatók számának csökkentése érdekében.
A külföldi hallgatók magas létszáma hatással van a lakáspiacra, az árakra, és a holland hallgatók hozzáférhetőségére is.
Január 9-ig zárva tartanak a hollandiai iskolák, a kormány január első hetében dönt majd arról, újraindulhat-e a jelenléti oktatás.
A diákok közül többen késve kapták meg az eredményt, vannak azonban olyanok is, akiknek egyszerűen elveszítették a csomagját.
Kétárbocos szkúnerükön érkeztek haza Hollandiába vasárnap azok a holland középiskolások, akik a koronavírus-járvány miatt nem tudtak repülőgéppel hazatérni Karib-tengeri tanulmányútjukról.
A holland középiskolákban meg kellett szakítani az érettségi vizsgákat az iskolabezárások miatt.
Több mint négyezer iskola maradt zárva pedagógussztrájk miatt szerdán Hollandiában, a tiltakozók béremelést, illetve jobb munkakörülményeket szeretnének elérni.
Diákok ezrei vágnak neki idegesen a szombati napnak. Ma tartják a központi írásbeli vizsgát, ami azt is eldöntheti, hogy a nyolcadikosok, és egyes hatodikosok és negyedikesek milyen iskolában folytatják majd a középfokú tanulmányaikat a 2025/26-os tanévben. Összeszedtük, mire számíthatnak.