Hét hete szinte egyáltalán nincs gyermeksebészeti, illetve traumatológiai ellátás Szegeden
Több mint 200 tervezett műtét maradt el, és 40-50 akut beteget küldtek tovább távolabbi intézménybe.
Több mint 200 tervezett műtét maradt el, és 40-50 akut beteget küldtek tovább távolabbi intézménybe.
A nyári időszaktól lesz ismét ügyelet.
Egy tahitótfalui asszony 40 percet várt hiába a központi ügyelet válaszára, hogy mit tegyen a 40 fokos lázzal fekvő kisfiával.
A hiány és a helyettesítés miatt túlterheltek a védőnők, ráadásul pluszmunkáért járó díjazást is csökkentették.
Nem csak az iskola, de nagy valószínűséggel a náthaszezon is hamarosan elkezdődik. Havasi Katalin, a Házi Gyermekorvosok Országos Egyesületének elnöke elmondta, hogyan lehet felkészíteni a gyerekek szervezetét a közösség miatti megfertőződésekre.
Két évnyi riadalommal, karanténnal és online tanítással teletűzdelt tanév után idén végre ismét a megszokottak szerint, tömeges iskolabezárások nélkül zajlott mindkét iskolai félév. Ez azonban nem jelenti azt, hogy idén ne lettek volna egész osztályokat vagy iskolákat leterítő járványok. Sőt, bizonyos helyeken egykor kifejezetten súlyos gyermekbetegségek is felütötték a fejüket.
Valószínűleg Budakalász lett az ország első „igazolásmentes” városa, miután a helyi iskolák és óvodák a betegség miatt hiányzó gyerekektől már nem kérnek orvosi igazolást, hanem elfogadják a tünetmentességről szóló szülői nyilatkozatot is. Máshol is hasonló rendszert alakítanak ki, a napokban több gyermekorvos is bejelentette, hogy sikerült megállapodni a környékbeli intézmények vezetőivel, végre vége lehet az igazolásgyárnak.
„Az utóbbi hetekben-hónapokban rengeteg kéz-láb-száj betegséget diagnosztizáltunk. A járvány még mindig tart” – ilyen poszt jelent meg néhány nappal ezelőtt egy gyermekorvosi-szülői fórumon. Az Eduline úgy tudja, több óvodában figyelmeztették arra a szülőket, hogy újra felbukkant a fertőzés a csoportokban.
Meg is érkezett az első reakció arra a hírre, hogy az állami intézményekben 18 fok lehet a maximum hőmérséklet.
Február óta nem állít ki igazolásokat az egyik budakalászi gyermekorvos, helyette azt kéri a szülőktől, hogy nyomtassák ki, írják alá és juttassák el az iskolának azt a dokumentumot, amelyben arról nyilatkoznak, hogy a gyermekük betegség miatt hiányzott, de már tünetmentes. Nem véletlenül döntött így: gyermekorvosok évek óta kérik az oktatásirányítást és az iskolákat, hogy változtassanak a hiányzások igazolásának rendjén, az ugyanis (teljesen értelmetlenül) hatalmas terhet ró rájuk. Pont arra nem jut idejük, amire kellene: gyógyításra.*
Egyre túlterheltebbek a gyermekorvosok, egy-két napos hiányzás után is kötelező igazolást kiállítaniuk.
A Házi Gyermekorvosok Egyesülete arra kéri az óvodák és iskolák vezetőit, hogy a jelenlegi három napnál többet, akár tizenötöt is igazolhassanak a szülők. Jó megoldás lenne, ha ezt bevezetnék az iskolák? Erről kérdeztük az Eduline olvasóit.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.