Történelemóra a föld alatt: kiállítás nyílt a budapesti metrón
Egy hónapon keresztül lehet megtekinteni a Budapest múltját bemutató kiállítást a metró szerelvényeiben.
Egy hónapon keresztül lehet megtekinteni a Budapest múltját bemutató kiállítást a metró szerelvényeiben.
Megkérdezték a World Press Photo igazgatóját, hogy mi a véleménye arról, hogy 18 éves kor alatti fiatalok nem látogathatják a budapesti sajtófotó kiállítást.
Az október 27-re meghirdetett országos sztrájknap egyik "kísérőeseménye" volt a csütörtök reggeli élőlánc Budapesten, ahol több ezer diák, szülő és tanár állt sorfalat a Nagykörút különböző szakaszain és a budai oldalon. A legjobb képekből válogattunk.
Országszerte több mint 70 ezer diák írásbelizik ma magyarból. A HVG fotóriportere, Túry Gergely a budapesti Szent László Gimnáziumban járt.
Egyre több ország dönt úgy, a koronavírus terjedése miatt két hétre vagy határozatlan időre bezárják az iskolákat. Képeket válogattunk a világból.
Hogyan néztek ki a nagy egyetemek régen? Mi történt az épületekkel az elmúlt évtizedekben? Cikksorozatunkban utánajárunk, hogyan jöttek létre és változtak azok az épületek, amelyekben ma is egyetemi órák zajlanak. A 20. század elejétől, közepétől mutatunk Fortepan-fotókat a magyarországi egyetemekről: ez a Semmelweis Egyetem története.
Ha te is szeretsz olvasni, akkor ezek a képek biztosan mosolyt csalnak majd az arcodra. Összeállítottunk egy rövid válogatást azokból a képekből, amelyek az olvasás mellett kampányolnak egy kicsit másképp, mint ahogy megszokhattuk.
Egészen furcsa galériát tett közzé az MTI a baktalórántházi Vay Ádám gimnázium rendőri pályára felkészítő képzésében részt vevő diákjairól, akiket úgynevezett airsoft fegyverekkel készítettek fel a fegyverhasználatra.
Alex Gorosh szórakoztató módon örökítette meg lehetetlen próbálkozását, hogy bejárja London múzeumait egyetlen nap alatt. Nagyon elfáradhatott a végére.
A közművelődési és közgyűjteményi dolgozók bére lassan tíz éve változatlan, jelentős a szakemberhiány - részben az alacsony bérek miatt -, akiket közmunkásokkal helyettesített az állam, viszont türelmük végére értek. Tiltakoznak a Nemzeti Galéria, az Országos Levéltár és más intézmények várból való kiköltöztetése ellen - ahova a kormány saját hivatalit költöztetné át.
Nyilvánosságra hozta legfrissebb, 2015/2016-os egyetemi rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS). A listát az idén is az amerikai Massachusetts Institute of Technology (MIT) vezeti. Milyen campusokra járnak, akik a világ legjobb egyetemein tanulnak? Nézzétek meg.
Nyilvánosságra hozta 2015-ös egyetemi rangsorát a Leideni Egyetem: íme, ilyen campusokra járnak a világ tíz legjobb felsőoktatási intézményének diákjai.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.