Tanév közben is jelentkezhettek az egyetemi kollégiumokba
A félév során is bármikor jelentkezhettek kollégiumba, amire a várólistás felvételin van lehetőségetek. Mutatjuk, mit érdemes róla tudnotok.
A félév során is bármikor jelentkezhettek kollégiumba, amire a várólistás felvételin van lehetőségetek. Mutatjuk, mit érdemes róla tudnotok.
Február 15-ig minden leendő egyetemista beadta a jelentkezését: a tanulással járó kiadások magasak, a lakhatás az egyik legégetőbb kérdés. Ki kerülhet be kollégiumba, és mennyit kell fizetni? Emelkedhetnek az árak az energiaválság miatt?
Az országos átlagos bérleti díjak 0,1 százalékkal, Budapesten 0,5 százalékkal emelkedtek októberben a szeptemberihez képest.
Tovább emelkednek az albérletárak, érdemes már a szerződéskötés előtt komolyabban utánanézni a lakások rezsiátlagának.
A kollégiumi szobák száma nem nőtt számottevően, jelenleg az egyetemisták ötöde lakhatna csak kollégiumban.
A legtöbb helyen már javában zajlik az egyetemi kollégiumi jelentkezések első fordulója. Összeszedtük, milyen dokumentumokra lesz szükségetek, ha kollégiumi férőhelyre pályáztok, és megmutatjuk, hogyan zajlik a folyamat.
Lassan meghirdetik az egyetemek a kollégiumi jelentkezéseket is - mutatjuk, mit kell beszereznetek a felvételhez.
Az albérletárak magasak, kollégiumi helyet pedig nehéz szerezni – évek óta küzdenek ezzel a problémával a budapesti egyetemek hallgatói.
Budapesten az átlagos bérleti díj 145 ezer forint. A legnagyobb egyetemvárosok közé tartozó Debrecenben, Szegeden és Pécsen 10 ezer forinttal emelkedett a bérleti díj.
A felvételi után megindul a roham az albérletekért, és hamarosan elindul a kollégiumi jelentkezés is. A hvg.hu körbenézett a nagyobb egyetemi városokban - mutatjuk a 2021-es árakat.
Este hirdetik ki a felvételi ponthatárokat, és ezzel, ahogyan az lenni szokott, megkezdődik a lakásbérletpiaci roham.
A lakásárak és a bérleti díjak növekedése, illetve a külföldi diákok számának rohamos növekedése miatt a következő években felfuthat a magánkollégiumi piac Magyarországon, ez azonban a magyar diákok lakhatási problémáit nem fogja megoldani. Egyelőre egy ilyen intézmény működik Magyarországon, amelyben a lakók 90 százaléka külföldi - írja a hvg.hu.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.