Mennyi diákmunkával lehet megkeresni a pénzt egy fesztiválbelépőre?
Átlagosan 1600-200 forintot, de akár 4000 forintot is kereshetnek óránként a diákok, ha nyáron szeretnének munkát vállalni.
Átlagosan 1600-200 forintot, de akár 4000 forintot is kereshetnek óránként a diákok, ha nyáron szeretnének munkát vállalni.
Hétvégi magyar iskolában jártunk Abu Dhabiban, magyar egyetemista mesél arról, milyen volt az első éve a Harvardon. Megtudtuk, hogyan hat a nyelviskolákra az évről évre csökkenő nyelvvizsgázók száma. Összegyűjtöttük a hét legfontosabb történéseit.
Ha szeretnétek nyáron dolgozni, hogy legyen miből finanszírozni a bulikat, vagy félreraknátok későbbre, érdemes elkezdeni a munkakeresést, hiszen közeledik a nyári szünet. Ehhez gyűjtöttük össze nektek, hogy hol és milyen lehetőségekre számíthattok.
Vannak azonban olyan munkakörök is, amiknél az óránkénti fizetés meghaladja a 3500 forintot.
Míg idén az IT terület lett a legjobban fizető munkakör, addig a sort a kereskedelem zárta.
Bizonyos munkakörökben a diákok magasabb béreket vihetnek haza, mint a szüleik.
2023 első öt hónapja alapján a leggyakrabban a szakmunka, az adminisztráció, asszisztensi és irodai, valamint a fizikai, segéd és betanított munka területére keresnek a cégek diák munkaerőt.
Növekedtek a bérek, megváltozott a munkavállalás mögötti motiváció és a többség otthonról dolgozna – mutatjuk, milyen sajátosságai vannak a munkaerőpiacnak a diákmunka terén.
Ha egy diákmunkás 1700 forintos órabérért dolgozik heti 40 órában, akkor több pénzt vihet haza, mint egy pályakezdő pedagógus.
Az ELTE-Trenkwalder Iskolaszövetkezet adatai alapján idén jobban fizet a diákmunka, mint tavaly nyáron. A legmagasabb órabért a call centerekben vagy IT-területen dolgozók remélhetik.
Bár még csak április van, de ha szeretnétek nyáron dolgozni, hogy legyen miből finanszírozni a bulikat, vagy félreraknátok későbbre, érdemes lehet lassan elkezdeni a munkakeresést. Ehhez gyűjtöttük össze nektek, hogy hol és milyen lehetőségekre számíthattok.
Fesztiválmunkák helyett, többek között irodai vagy áruházi álláslehetőségekből válogathatnak a diákok.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.