Ingyenes szakma érettségi után: ezek vannak az OKJ-s képzések helyett
Mutatjuk, hogyan és milyen szakmákat tanulhattok ingyenesen.
Mutatjuk, hogyan és milyen szakmákat tanulhattok ingyenesen.
Ha szakirányú képzésen tanultok tovább, 32 többletpontot is kaphattok a felvételiben, de nem mindegy, hogy milyen OKJ-s bizonyítványotok van és milyen szakon tanulnátok. Mutatjuk a szabályokat.
Az átalakított képzési rendszerrel kapcsolatban sok hamis információ terjed. Tiszta vizet öntünk a pohárba.
Egy friss felmérésből kiderült, milyen területeken lehet a legegyszerűbben munkát találni, és hova jelentkeztek a legtöbben tavaly. Mutatjuk azt is, milyen tanfolyamokra jelentkezhettek még.
Hiába szűntek meg a korábbi formájukban az OKJ-s képzések, az utolsó tanfolyamokra még mindig lehet jelentkezni - mutatjuk, hogyan.
Megszűnt az OKJ, az új szakmaszerzési szabályokról pedig sok tévhit kering.
Hiába alakították át a szakképzési rendszert, szüntették meg az OKJ-s képzéseket, még mindig van egy "kiskapu" ezekhez a szakképzésekhez.
Nagy tévhit, hogy valamennyi szakképzésen ingyenesen vehettek részt. Mutatjuk, miket érdemes tudni az induló szakképzésekről.
A házaspár a gyanú szerint kenőpénzért szervezett a jelentkezőknek az Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) szereplő vizsgákat.
A szabálytalan vizsgáztatók több millió forint kenőpénzhez jutottak.
A 2021-től életbe lépett szakképzési rendszerben is megmarad a két ingyenesen megszerezhető szakma? Mutatjuk a friss szabályokat és a legfontosabb részleteket.
Szakgimnáziumok helyett technikumokba, szakközépiskolák helyett szakképző iskolákba jelentkezhetnek a szakmatanulást fontolgató diákok, szeptemberben ugyanis elstartolt az új szakképzési rendszer.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.