Újabb hazai programozóiskola jelentette be gazdasági okokra hivatkozva, hogy 8 év működés után végleg bezár. A döntésük nem meglepő, hiszen az IT-szektorban a szakemberek a korábbiaknál sokkal nehezebben találnak állást.
Szüksége van a gazdaságnak informatikusokra, máig nagyon kevés a jelentkező, ráadásul sokan a felvettek közül is korán engednek a jól fizető cégek csábításának, és „félig képzetten” hagyják ott az egyetemet.
Stabilan havi bruttó 400-450 ezer forint között mozog a Codecool 12+6 hónapos programozóképzését elvégzők várható bére, miközben folyamatosan bővül a felvettek köre itthon és Lengyelországban is.
Ének-zene tanár, közgazdász, katona, jogász, építészmérnök, sőt fogtechnikus is tanult már náluk, mindannyiukból programozó lett - rövid, intenzív képzések elindításával reagált az egyre komolyabb informatikushiányra a Green Fox Academy, amelynek alapítói saját bőrükön érezték, hogy túl kevés a programozó a munkaerőpiacon. De vajon hogyan lehet négy hónap alatt programozóvá válni, és milyen lehetőségeik vannak a frissen végzetteknek? Zakar-Kovács Evelint, a Green Fox Academy marketing- és kommunikációs vezetőjét kérdeztük.
Mit is csinál pontosan az UX-es szakember? Kik ők, és miben segítik a mindennapjainkat? Hallottál már róluk? Itt most elolvashatod, mivel foglalkoznak valójában.
Szakmunkásokból, mérnökökből és orvosokból van a legnagyobb hiány Magyarországon és világszinten is - derül ki a Manpower Group 2014-es felméréséből. Informatikai területen is tartós probléma a szakemberhiány.
Az informatika folyamatos fejlődésének köszönhetően ma már szinte minden számítógéppel működik, ami azt is jelenti, hogy nem csak rengeteg helyettesített gép tűnik el a múltba, de az őket készítő, működtető, szervizelő szakmák is a feledés homályába vesznek. Helyettük viszont, óriási tömegben volna szükség különböző IT szakemberekre, amit az oktatási rendszer - minden jel szerint - képtelen magából kitermelni. Még a felsőfokú végzettségű informatikus mérnökökből is hiány van, de a vállalkozások szerint leginkább a technikusi szintű szakemberekből alakult ki vákuum.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.