Mutatjuk, mi volt a véleménye a diákoknak a központi írásbeli vizsgáról. Összegyűjtöttük a legrosszabbul fizető diplomákat. Hétfőn lejár a határidő a plusz egy év óvoda igénylésére - ezek voltak a hét legfontosabb történései
51 ezer nyolcadikos, 10 ezer hatodikos és 7 ezer negyedikes diák írta meg a központi írásbeli felvételi vizsgát január 18-án szombaton. A nyolcadikosok magyar feladatsoráról Kovács Krisztina magyar-történelem szakos tanárral, a Webkurzus felkészítő pedagógusával, a hatodik és negyedik osztályosok magyar feladatsorát pedig Schiller Mariann, a Magyartanárok Egyesületének képviselője értékelte.
Deltoid, kördiagram és színes labdák – ilyennek látta a matektanár a központi írásbeli feladatsorait
Nagy meglepetés nem volt egyik matek vizsgasorban sem, de a hatodikosoknál és a nyolcadikosoknál néhány feladat megfogalmazása a szaktanár szerint okozhatott némi fejtörést.
Az Oktatási Hivatal adatai alapján több mint 51 ezer nyolcadikos diák írta meg szombat délelőtt a központi írásbeli felvételi vizsgát magyarból és matematikából. A diákok többsége már délben elhagyta a tantermeket, állításuk szerint túl sok meglepetés nem érte őket, de volt 1-2 trükkös feladat az idei felvételiben.
Felvételi 2025: 32 egyetemen csökkent a meghirdetett állami férőhelyek száma
Egy év alatt több mint 2000-rel csökkentették az ELTE állami férőhelyeinek számát a 2025-ös felvételin, ezzel párhuzamosan a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kapta pluszban a legtöbb állami ösztöndíjas helyet. Mutatjuk, melyik egyetemen hogyan alakultak az állami ösztöndíjas keretszámok.
Friss adatok, ezekkel az alapszakos diplomákkal lehet a legtöbbet keresni 2025-ben
Drasztikusan csökkent több katonai alapszak esetében a frissen végzettek átlagbére. Hét diplomával is bruttó 700 ezernél magasabb fizetésre számíthatnak a pályakezdők, és továbbra sincs gazdasági szak a top 10-ben. Mutatjuk a top10-es listát.
Középiskolások ingyenes jogosítványa: döcögős a rendszer, több szülő is tanácstalan
Csaknem négy hónappal az online KRESZ-tanfolyamok indulása után kezdődött meg a vizsgaszervezés az iskolákban.
Kötelező beiskolázás: mutatjuk, milyen arányban engedélyezték idén eddig a plusz egy év ovit
Január 20-ig kérvényezhetik a szülők az Oktatási Hivatalnál, hogy nagycsoportos gyerekük még egy évet maradhasson az óvodában. A tavaly ilyenkor közölt előzetes statisztikák alapján magasabb volt az automatikus elfogadás aránya, mint idén, de a szakszolgálati vizsgálattól sem kell kétségbe esni.
Bruttó 541 ezer forintra nőtt a legjobban fizető bölcsészdiplomáért járó fizetés összege
Megjelentek a Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) 2024-es adatai. Mutatjuk, melyik három bölcsészdiplomával kerestek a legjobban a 2021/22-es tanévben végzettek.
A demográfiai trendeknél lényegesen nagyobb mértékben csökkentették idén az egyetemeken elérhető állami férőhelyek számát, ami az Akadémia Dolgozók Fóruma szerint súlyos következményeket von majd maga után.
Tombolnak a járványok, a betegek harmada 0-14 éves
A leggyakoribb az influenza, de RSV és Covid-19 is előfordul.
Éhen halni is kevés - ezek a legrosszabbul fizető alapszakos diplomák
Bruttóban nem éri el a 300 ezer forintot azoknak a pályakezdőknek az átlagbére, akik a három legrosszabbul fizető alapszak valamelyikén végeztek. Mutatjuk, melyik diplomával számíthattok az egyetem után a legalacsonyabb fizetésekre.
Minimumponthatárok: több gimnáziumban is követelmény lett a korábbi tankerületi „ajánlás”
Azt feltételezik, hogy a kormány azt akarja, hogy többen jelentkezzenek a szakképzésekbe.