Felszólították a szülőket is, hogy ne adjanak telefont a gyerekeiknek.
A Hertfordshire-ben található St Albans lehet az első olyan város az Egyesült Királyságban, ahol a 14 éven aluli gyerekek egyáltalán nem használhatnának mobiltelefont – írja a The Guardian.
A St Albans iskolák igazgatói okostelefon-mentesnek nyilvánították az intézményeiket és egy hétfőn megjelent levélben közösen felszólították a szülőket, hogy legalább a 9. évfolyamig ne adjanak telefont a gyerekeik kezébe.
"Igazgatókként elköteleztük magunkat amellett, hogy saját iskoláinkat okostelefon-mentesnek nyilvánítottuk. Hiszünk abban, hogy mindannyian együtt dolgozhatunk városszerte, és csatlakozhatunk az ország növekvő mozgalmához, hogy megváltoztassuk azt az életkort, amikor a gyerekek telefont kapnak"
- olvasható az igazgatók által közzétett levélben.
A megmozdulást sokan örömmel fogadták. A Smartphone-Free Childhood kampány egyik szervezője szerint ennek akár az egész Egyesült Királyságra kiterjedő hatása lehet, ha a szülők is elfogadják az igazgatók kérését.
Az Egyesült Királyságban a gyerekek 91 százalékának 11 éves korára, 44 százaléknak pedig már kilenc éves korára van okostelefonja. Emiatt az online biztonsággal és a közösségi média gyermekek mentális egészségére gyakorolt hatásával kapcsolatos aggodalmak egyre erősödnek.
Korábban már Írországban is történt hasonló kezdeményezés. Greystones-ban a szülők fogtak össze annak érdekében, hogy a gyerekek középiskolás korukig ne rendelkezzenek saját telefonnal.
A mobiltelefon-használatának korlátozása egyre több országban került szóba az elmúlt időben. Az egyik legdrasztikusabb lépést Kína tenné meg, ahol minden 16 és 18 év közötti fiatal okostelefon-használatát napi két órában korlátoznák a függőség csökkentésére való hivatkozással. A 8 és 16 év közöttieknél pedig napi egy órában, míg a 8 év alatti gyermekeknél negyven percben szabnák meg a központi állami limitet.