Kevesebb az esélyük az előléptetésre, de jobb a mentális egészségük azoknak, akik home office-ban dolgoznak Pályakezdés
Székács Linda

Kevesebb az esélyük az előléptetésre, de jobb a mentális egészségük azoknak, akik home office-ban dolgoznak

Arról nem beszélve, hogy a munkahelyváltáson is alacsonyabb arányban gondolkodnak.

Alacsonyabb arányban léptetik elő őket, viszont boldogabbak és kevésbé gondolkodnak munkahelyváltáson a home office-ban dolgozók, mint azok, akik bejárnak az irodába - derül ki a Resume Builder friss felméréséből, amiről a Business Insider számolt be.

Az 1190 főn végzett felmérés eredményei szerint míg 2023-ban az irodában dolgozók 55 százaléka, addig a home office-ban, azaz távmunkában dolgozók mindössze 42 százaléka kapott előléptetést, míg azok, akik hibrid módon dolgoznak - tehát néha bejárnak, néha pedig otthon vannak - 54 százalékban jutottak feljebb a munkahelyi ranglétrán.

A különbségek a fizetésekben is megmutatkoznak. Míg az irodában és a hibrid munkavégzést folytatók körülbelül fele kapott legalább 10 százalékos béremelést, addig ez a távmunkában dolgozók esetében csak 41 százalék volt.

A kutatás ugyanakkor arra is rávilágít, hogy bár úgy tűnik, mindezek alapján a távmunkában dolgozókat kevésbé becsülik meg a munkahelyükön, a közérzetük nekik a legjobb, és viszonylag kevesen gondolkodnak a munkahelyváltáson is. Míg például a "bejárós" munkavállalók 11 százaléka szörnyűnek ítélte meg a mentális egészségét, nagyon stresszesnek pedig 43 százalékuk vélte magát, addig ez a home office-ban dolgozók esetében 8 és 30 százalék volt, és új állás után is csak a távmunkások egyharmada nézne 2024-ben, szemben az irodában dolgozók felével.