Videó: de mégis honnan jönnek az olyan szavak, mint a yolo vagy a kimaxol? Nyelvtanulás
Eduline

Videó: de mégis honnan jönnek az olyan szavak, mint a yolo vagy a kimaxol?

Minden évben körülbelül ezer új szó kerül be az oxfordi angol nagyszótárba. De vajon hogyan vált mindennapjaink részévé például az unlike, a yolo vagy éppen a kimaxol?

Ha tudtok angolul, érdemes megnézni a TED-Ed legújabb videóját, amelyben arra keresik a választ, hogyan jönnek létre a nyelvek (pontosabban: az angol nyelv) legújabb szavai. Felteszik a kérdést: egyáltalán miért van szükségük az embereknek új szavakra, amikor az angolban legalább 170 ezer kifejezés van?

A videóból az is kiderül, hogyan került az angol nyelvbe a machismo vagy a schadenfreude szó, és hogyan lehetséges az, hogy egy teljesen ismeretlen kifejezés néhány hónap alatt több millió emberhez jut el.

Sosem találnád ki, mi lett az idei év szava

Az Oxford Dictionaries szerint végleg túlléptünk az igazságon, legalábbis egy erre utaló szót lett náluk az év legfontosabbja. Az idei év szava a post-truth lett. Ez nagyjából azt a helyzetet írja le, amikor a tények kevésbé számítanak, inkább a személyes meggyőződések és az érzelmek meghatározók.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.