"Az óvoda és az iskola nem a pokol, ahol mindenki kiég" Közoktatás
Eduline

"Az óvoda és az iskola nem a pokol, ahol mindenki kiég"

Rajtunk múlik, hogy hány különórára íratjuk be a gyermekünket, vagy hány fejlesztést applikálunk a gyermekünk gyermekkori életviteléhez. Valóban szükség van mindenre gyermekkorban? - teszi fel a kérdést Polus Enikő mentálhigiénés szakember.

"A gyermek nem egy applikációs alkalmazás, amihez letöltés kell, majd betöltés után végigpörgetjük a gyermekkort. Majd feltöltjük az agyukat, az idejüket minden „hasznos” dologgal! Őket szeretettel, jelenléttel és együtt töltött idővel kell „feltölteni” - olvasható a Felelős Szülők Iskolája oldalán megjelent írásban.

"A gyermekkor nem egy versenyfutás, amit versenyszerűen végig kéne futni, biztosítani mindazt nekik, amit a szülők nem kaptak meg gyermekkorukban! Sok mindenre nincs is szükségük a gyerekeknek, amiket a szolgáltatók nyújtanak. Alapvető szükségletük viszont a kapcsolódás és a jelenlét a megfelelő pillanatokban" - folytatja a mentálhigiénés szakember.

Polus Enikő felteszi a kérdést: hova tűnt a felnőttek életéből a „8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás”? "A virtuális kalandpályák ráadásul időfosztogató „koboldok” a felnőttek életében is, amik kíméletlen módon elvarázsolnak bennünket és elhitetik velünk, hogy az online tér a valós világ és ott töltsünk több időt!" - írja.

"Az óvoda és az iskola nem a pokol, ahol mindenki kiég! Alapvetően egy jóléti társadalmi lehetőség, amely a gyerekeknek mesés kalandokat is nyújt, nehezítő akadályokat és egy „kertet”, amelyben a gyerekek szocializálódnak az aktuális való világban, ami néha szép, de vannak nehéz kalandpályák is benne" - véli, hozzátéve, a pedagógus sem egy gépezet, amelynek nincs lelke és érzelme, pedagógusnak lenni ma igazi kihívás és elhívás, "akinek ez a pályája és szakmája, a legszebb dolgot megszerezte az életben. Fantasztikus, ha minden tanév egy új „tiszta lappal” indul".

Ezt a tanácsot adja Vekerdy Tamás a szülőknek: jó volna, ha elfogadnánk a gyerek karakterét

"Jó volna, ha elfogadnánk a gyerek karakterét, és nem próbálnánk erőszakosan olyanná faragni, amilyen úgysem tud lenni" - tanácsolja a szülőknek Vekerdy Tamás pszichológus. Jó volna, ha elfogadnánk a gyerek karakterét, és nem próbálnánk erőszakosan olyanná faragni, amilyen úgysem tud lenni. Tudom, félünk, hogy nem fog 'érvényesülni' az életben.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.