Ha eleget alszik egy gyerek, akkor nem okoz számára különösebb nehézséget az óraátállítás – mondta az InfoRádiónak Fogarassy Éva alvásterapeuta.
„Az óraátállítás azért szokott problémát okozni, mert az ember egy ritmusban él, és ennek a ritmusnak a biológiai óránk adja az ütemét” – mondta Fogarassy Éva az InfoRádiónak. A gyerekeknél ez fokozottan igaz, hiszen nekik reggel időben kell felkelni, óvodába, iskolába menni.
Az őszi óraátállítás pár napig hagy nyomot a gyerekekben, ilyenkor fontos, hogy biztosítsuk számukra a kellő alvásidőt. Egy kamasznak kilenc óra az alvásigénye, és törekedni kell arra, hogy lehetősége legyen ennyit pihenni – hangsúlyozta Fogarassy Éva, aki azt javasolja, a gyerek este időben feküdjön le, és reggel időben kelljen fel. Ha nem megszokott, most sincs szükség délutáni alvásra.
A téli időszámításnak köszönhetően este korábban sötétedik, ez segíthet abban, hogy korábban fektessük le a gyerekeket. Az szakértő elmondása szerint, gyermekek körében igen gyakori problémája a krónikus alváshiány, ami nyomot hagy az egészségén. Este – alvás előtt legalább egy órával – be kell sötétíteni, le kell csendesedni, nem szabad este tanulni és egyéb feladatokkal foglalkozni.
Mikor lesz a 2017-es őszi óraátállítás? Hat dolog, amit nem tudtál a téli időszámításról
Október 29-én ismét át kell állítani az órákat, hajnali 3 órakor 2-re kell visszatekerni a mutatót. De mióta létezik nyári időszámítás? Melyik az az ország, ahol "örök tél" van? És eredetileg miért vezették be az óraátállítást? 1. Franklin ötlete volt?