Hemzsegnek a furcsaságok a Hoffmann-féle kísérleti tankönyvekben Közoktatás
Eduline

Hemzsegnek a furcsaságok a Hoffmann-féle kísérleti tankönyvekben

Míg az európaiak istene egyedül van, addig a görög istenek egészen mások, "ők többen vannak" - így definiálja az egy- és többistenhitet a kilencedikes kísérleti irodalomkönyv.

Képünk illusztráció

A szatírok éjjel az erdőben szaladgálnak, és nőkre fáj a foguk, az európaiak istene egyedül van, a Hold pedig huszonnyolc naponta váltogatja a ciklusát, mint a lányok - a cink.hu cikke szerint ezek nem egy béna diákdolgozat egyes részei, hanem a kilencedikeseknek készülő, kísérleti irodalomkönyvben szereplő információk.

Az oldal cikkében emlékeztet rá, hogy Hoffmann Rózsa közoktatásért felelős államtitkár április 9-én "arra kötelezte az állami fenntartású iskolákat, hogy az államilag jóháhagyott, érvényes tankönyvlistához képest egy jelentősen szűkített listáról válasszanak könyvet."

A tankönyvrendelet visszavonását kéri a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) is, amely szerint a rendelet felülírná a nemzeti köznevelésről szóló törvény tankönyvválasztás szabadságáról szóló fejezetét. A Történelemtanárok Egylete és a Hajnal István Kör közleményben jelezte: elfogadhatatlan, hogy az állami iskolákban a következő tanévre csupán két vagy három tankönyv közül lehet választani. Szerintük minden évfolyamon biztosítani kell a tényleges választás lehetőségét. A tankönyvrendelettel kapcsolatos cikkeinket itt találjátok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Van, aki szuperhős, más villamosvezető szeretne lenni, a legtöbb autista mégsem tud munkát vállalni Campus life Gál Luca

Van, aki szuperhős, más villamosvezető szeretne lenni, a legtöbb autista mégsem tud munkát vállalni

Április 2-án volt az autizmus világnapja. Ennek apropóján a Mars Autistákért Alapítvány egy különleges rajzkiállítással hívta fel a figyelmet arra, hogy az autizmussal élő gyerekeknek és fiataloknak is ugyanúgy vannak álmaik, mint bárki másnak – a rajzokon keresztül pedig megmutatták, mik szeretnének lenni, ha felnőnek.