Meghökkentő helyesírási hibát találtak, méghozzá egészen meglepő helyen Közoktatás
Eduline

Meghökkentő helyesírási hibát találtak, méghozzá egészen meglepő helyen

Újabb helyesírási hibát talált - ezúttal egy krékeres zacskón - az MTA helyesírási oldalának egyik olvasója.

A következő fotót a helyesiras.mta.hu Facebook-oldalán tették közzé, rámutatva, hogy "a fokhagymának semmi köze a foghoz".

A helyesiras.mta.hu-t egyébként mindenkinek ajánljuk - nem csak egyetemistáknak és főiskolásoknak.

A megfelelő funkciót kiválasztva segítséget kaphattok például abban, hogy egy kifejezés egybe- vagy külön kell írni, de akkor is érdemes felmenni az oldalra, ha j-ly-s szavak írásmódjával, elválasztással, a dátumok vagy nevek írásmódjával kapcsolatban van kérdésetek.

Ha szeretnétek megtudni, mennyire vagytok képben, ha helyesírásról van szó, a következő teszteket töltsétek ki:

Tíz szó, amit senki nem tud helyesen leírni: három nehéz teszt

Jobbnál jobb helyesírási teszteket ajánlottunk nektek az elmúlt hónapokban - itt találjátok a három legnépszerűbb kvízt. Ha lemaradtatok volna bármelyikről, most kipróbálhatjátok. 1. teszt: ritkán használt kifejezések Összesen tíz kifejezést kell helyesen leírnotok (pontosabban kiválasztani a megfelelő írásmódot), de vigyázat: olyan ritkábban használt szavak közül válogattunk, mint a C-vitamin-adagolás/C vitamin adagolás vagy a malmői/Malmö-i/malmöi (a megfelelőt válasszátok ki).

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.