Videó: itt tanulnak a világ leggazdagabb diákjai Közoktatás
Eduline

Videó: itt tanulnak a világ leggazdagabb diákjai

A CNBC egy korábbi rangsora szerint a svájci bentlakásos tanintézet, a Le Rosey a világ legdrágább magániskolája.

A CNBC egy korábbi rangsora szerint a svájci bentlakásos tanintézet, a Le Rosey a világ legdrágább magániskolája. Igaz, a neten egy picit körbenézve mindössze 90 ezer svájci frankról szóló információkat találunk, ami ugyan közel 21 millió forint évente, de ez mégis elmaradhat a címre pályázó másik alpesi tanintézet, a College Beau Soleil éves költségeitől - írja a Burzsuj blog.

A tandíj itt állítólag 130 ezer frank, a több mint 30 millió forintba ráadásul jó néhány dolog nincs benne. A különórák, tanulmányi kirándulások – ebből van bőven, ráadásul legtöbbször más földrészre -, de még az iskolai egyenruha is külön tétel. Ezek további 20-50 ezer frankba, azaz 4,6-11,5 millió forintba kerülnek.

A Le Rosey campusa. Évi 90 ezer svájci frank a tandíj

Az 1880-ban alapított Le Rosey, ha nem is feltétlenül a legdrágább, de minden bizonnyal a "legarisztokratikusabb". Nem véletlenül nevezik a Királyok iskolájának, a teljesség igénye nélkül itt tanult II. Faud egyiptomi király, Shah Mohammad Reza Pahlavi, az utolsó iráni sah, a brit királyi családból Edward herceg, de az európai uralkodóházak több volt és jelenlegi tagja is. Azért persze befért még egy-két Rothschild is a névsorba, de az üzleti élet mellett híres írók, zenészek, színészek/színésznők vagy legalábbis a gyerekeik jártak vagy járnak ide. A teljes posztot a Burzsuj blogon olvashatjátok el.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.