Rosszul jegyezték be a Nemzeti Pedagógus Kart Közoktatás
Eduline

Rosszul jegyezték be a Nemzeti Pedagógus Kart

Magukat is köztestületnek hitték, de nem sikerült valami a papírmunkánál.

Kiss László képviselő (MSZP) szúrta ki, hogy az állam által 2014-ben életre hívott Nemzeti Pedagógus Kar nem köztestület, mint magukról hirdetik, hanem hagyományos egyesületi formában működnek.

A gyakorlatban nem sokban különbözik a kettő egymástól, azonban a köztestületek a szakterületükön megfogalmazott véleményeit nagyobb súllyal vethetik latba, a jogi státusz presztízs értékű.

A bírósági adatokra hivatkozva Kiss a legfőbb ügyészhez, Polt Péterhez fordult, aki törvénysértést nem látott az esetben, azonban a hiba javítását fogja kezdeményezni a bíróságon.

Az NPK-nak azonban nem feltétlen van szüksége ilyen jelölésre, ugyanis a kormány által létrehozott, minden pedagógus számára kötelezeő tagságú szervezet így is kivételezett helyzetben van a kormánynál, ha tanács vagy támogatás nyújtásáról van szó.

A pedagóguskar tiszteletbeli tagjává választották Hoffmann Rózsát

Ünnepi küldöttgyűlést tartott szombaton Budapesten a Nemzeti Pedagógus Kar (NPK). Hoffmann Rózsa tiszteletbeli tag lett.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.