Több ponton nem ért egyet a pedagógus kar a kormánnyal, a kerekasztalnál is lehetnek viták?
Érdekes beszélgetést közölt Horváth Péterrel, a Nemzeti Pedagógus Kar elnökével a hétvégi Magyar Nemzet.
Az interjú legérdekesebb részei, amikor Horváth a Köznevelési Kerekasztalon történtekről beszél. A szavaiból az derül ki, hogy vannak konfliktusok és vitás pontok a résztvevők és a kormány elképzelései között, még ha ezek nem is a nyilvánosság előtt folynak.
Kapcsolódó cikkek |
Ízekre szedték a tizedikes törikönyvet |
Ez azért is érdekes, mert a legkritikusabb hangok már elhagyták (vagy el sem fogadták a meghívást) a kerekasztalt, amit a szakszervezetek és a tiltakozók kritikája szerint már csak a kormány szövetségesei alkotnak.
Bár az NPK Horváth szerint el tudja fogadni a 22-26 órás keretet a pedagógusok kötelező óraszámát tekintve, de csak akkor, ha ez díjazható a tanári teljesítmény függvényében. A szakszervezetek egyébként ennek csökkentését tartanák elfogadhatónak.
Az NPK a munkaerő-gazdálkodás kérdésében sem ért egyet a kormánnyal. Ez ugye a nyugdíjas kort elérő pedagógusok „visszafoglalkoztatására” vonatkozik. A kormány egyelőre azt ígérte meg az NPK-nak, hogy nem zárolják a nyugdíjas pedagógus státuszát, de csak akkor, ha nem tudják megoldani a feladatokat nélküle.
A vegyes fenntartásról (önkormányzati és állami) elég furcsa véleménnyel volt Horváth. A szavaiból az derül ki, hogy nem tartja jó ötletnek az önkormányzatoktól elvenni a működtetéssel összefüggő jogokat, de utána kiderül, hogy szerinte így is jó lesz majd, hiszen szerinte az önkormányzatok eztán is tudják segíteni az intézményeket, ha akarják.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |