PSZ: A kormány nem tartotta be ígéretét Közoktatás
Eduline

PSZ: A kormány nem tartotta be ígéretét

A kormány megígérte tavaly a Pedagógusok Sztrájkbizottságának, hogy magasabb bért kaphatnak az osztályfőnökök és a munkaközösségi vezetők, ám ez a legtöbbek számára érzékelhetetlen maradt.

Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke volt szerde reggel a HírTv vendége, aki emlékeztetett a tavalyi sztrájkbizottsági tárgyalások eredményeire, melynek egyik pontja az osztályfőnökök és munkaközösségi vezetők pótlékainak emelése volt.

A PSZ tapasztalata szerint a gyakorlatban hiába van meghatározva egy minimum és egy maximum bérpótlék, ugyanis a legtöbb esetben a legkisebb összeget ítélik meg az osztályfőnököknek. A sztrájkbizottság ezért arról állapodott meg a kormánnyal, hogy egy közepes összeghez közelítsen az átlagos pótlék, ami már érzékelhető pénzösszeget jelent, ugyanakkor meghagyva a lehetőséget, hogy a teljesítmény szerint akár több is adható legyen.

A különbség az osztályfőnöki fizetések között 10-20 ezer forint is lehet havonta - emelte ki Galló Istvánné.

Sipos Imre köznevelési helyettes államtitkár távozása és Maruzsa Zoltán érkezése kapcsán a PSZ elnöke elmondta, hogy nekik a sztrájkbizottsági tárgyalások során nem Sipos személyével volt gondjuk, hanem azzal, hogy helyettes államtitkári minőségében nem volt felhatalmazva semmilyen megállapodás megkötésére, nem úgy, mint Palkovics László államtitkár, vagy Balog Zoltán miniszter.

Valamivel nagyon elcsúszott a megújított Klik

Még mindig nincs működési szabályzata a tankerületeknek. Továbbra sincsenek meg az egyes tankerületi központok működésének részleteit rögzítő szervezeti és működési szabályzatok (szmsz) - írja a Magyar Nemzet. A tankerületi központok január 1-je óta működnek, de nincs elérhető szabályzat a működésükkel kapcsolatban.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.