Nincs tévé, nincs játék: a "tigrisanyák" drasztikus módszerei
A tízéves Nathan és a hétéves Natalie Londonban él; iskola után minden egyes nap két órát gyakorolnak a hegedű- és...
A tízéves Nathan és a hétéves Natalie Londonban él; iskola után minden egyes nap két órát gyakorolnak a hegedű- és zongoraórára, majd további két óra, amíg elkészítik a házi feladatot. Nincs tévé, nincs játék és nincs számítógép; este holtfáradtan zuhannak ágyba a gyerekek. Hétvégén sincs megállás: vasárnaponként kínai iskolába járnak a testvérek, hogy fejlesszék nyelvtudásukat – írja a Daily Mail.
A diákok édesanyja, Vivian Tang keményen fogja a gyeplőt: egyike azoknak a „tigrisanyáknak”, akik nem bízzák a véletlenre gyermekeik fejlődését. "Igen, néha sírnak és panaszkodnak a gyerekek, de többnyire akkor, ha valamit nem tanultak meg rendesen” – mondta a kemény módszereket alkalmazó 42 éves édesanya, aki korábban üzleti tanácsadóként dolgozott, most gyerekkönyveket ír.„Azt szeretném, ha a gyerekeim boldogok lennének, és néha én is aggódom, hogy túl nagy rajtuk a nyomás. De a mai világban muszáj versenyképesnek maradni, és erőfeszítéseket tenni a siker érdekében” – tette hozzá Vivian Tang, aki Kanadában született tajvani szülők gyermekeként, de már régóta Londonban él.
A többnyire távol-keleti származású „tigrisanyák” módszerei drasztikusak, de a jelek szerint eredményesek: Amy Chua, az egyik legismertebb „szigorú szülő” nemrég megjelent memoárjában számolt be arról, hogyan nevelte két lányát a keleti elvek szerint. Szó sem lehetett pizsamapartiról vagy más gyerekekkel szervezett közös játékokról, semmi tévé, semmi számítógépes játék, viszont végkimerülésig tanulás és órákig tartó zongora-, illetve hegedűgyakorlás töltötte ki a napjaikat. A nagyobbik lányt viszont két elitegyetemre is felvették az érettségi után. Hogy hogyan vélekedett anyja nevelési módszereiről a 18 éves Sophia, itt olvashatod el.