Megvan, hova költöztetik a Raoul Wallenberg iskolát Közoktatás
MTI

Megvan, hova költöztetik a Raoul Wallenberg iskolát

A VI. kerületi Rippl-Rónai József utcába költözik a Raoul Wallenberg Szakközépiskola és Szakiskola a VIII. kerületi Ludovika térről - közölte Halász József, a fővárosi szakképzési osztály vezetője kedden az Országgyűlés kulturális bizottságának ülésén. A végső döntést az ügyben Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere hozza meg, várhatóan május végén.

Halász József tájékoztatása szerint a korábban is iskolaként működő, két tornacsarnokos, korábban 1200 diáknak helyet adó épület felújítással alkalmassá tehető a működésre. Közölte, a Raoul Wallenberg Szakközépiskola és Szakiskola nem szűnik meg, "egyben marad", csak a székhelye változik meg a jelenlegi javaslat szerint.

Elmondta, az új székhelykeresésnél három fővárosi tulajdonú ingatlan jött komolyan szóba, a Rippl-Rónai József utcai mellett egy Gyáli úti és egy Hernád utcai korábbi iskolaépület. Közölte: az épület jelenleg alkalmatlan iskolai célra, de korábban a főváros készített kiviteli terveket a felújításra, és ezeket szerinte aktualizálni lehet.

Sipos Imre, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) köznevelésért felelős helyettes államtitkára azt mondta, egyértelmű céljuk, hogy az iskola együtt tudjon maradni, ne sérüljön az oktatás színvonala, a diákok ellátása, "az iskola hangulata".

A főbb előzmények

Itt a feketeleves: Budapest utolsó nagy egészségügyi szakközépiskoláját is bezárja a kormány

1200 diák iskolája szűnik meg a közszolgálati egyetem miatt

Megdöbbentő eset: "Csütörtökön jött a levél, hogy megszűnt az általános iskola"

Harc a Neptunért: kínai iskola nyílna az általános helyén

"Nem engedünk a lekenyerezésnek és háttéralkuknak" - Így tüntettek a diákok

Hoffmann Rózsa kiáll a Neptun utcai általánosért

Várszegi-Subosits Dóra, a Klik osztályvezetője a XV. kerületi Neptun utcai általános iskola átszervezési terveiről adott tájékoztatást. (Ennek az iskolának az ügye is döntés-előkészítési szakaszban van, a végső döntést szintén a miniszter hozza majd meg.)

Emlékeztetett arra, az iskola bezárását már 2005-ben „mérlegelte” az akkori önkormányzat a komoly létszámcsökkenés miatt, és 2013-ban is - miután a Klik átvette az intézményt - kaptak jelzést az önkormányzattól arra, hogy „célszerűnek tartanák átgondolni” az iskola bezárását. Az önkormányzattal több körben lefolytatott egyeztetések után javasolta a tankerületi igazgató a bezárást, illetve az osztályok áthelyezését a kerületi - 62 százalékos kihasználtságú - Kontyfa utcai iskolába. Azt mondta, megértik, hogy a szülők nem örülnek a változtatásnak, de az önkormányzattól folyamatosan jelzéseket kapnak arra, hogy ebben a formában nem tartják célszerűnek a további működtetést.

Hoffmann Rózsa (KDNP) bizottsági alelnök, korábbi köznevelési államtitkár is kritikával illette az iskolaátszervezéseket, azt mondta, az előkészítését korábban el kellett volna kezdeni. A Neptun utcai iskolára utalva arról beszélt, azt mindenkinek meg kellene értenie, hogy a csökkenő létszám miatt átszervezésre van szükség egy negyvenszázalékos kihasználtságú intézményben, de szerinte már évekkel korábban tudatosítani kellett volna az érintettekben, hogy átalakulás várható. A képviselő kommunikációs hibákról beszélt és arról, hogy a humanitárius szempontokat sutba dobó eljárások idézték elő a tüntetéseket.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.