Kósa szerint a diákok nem leterheltek, a számok azonban mást mutatnak Közoktatás
Eduline

Kósa szerint a diákok nem leterheltek, a számok azonban mást mutatnak

Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője lillafüredi frakcióülésük után ma dél körül mondta az MTI szerint a következőt: nemzetközi összehasonlításban a magyar diákok leterheltsége alacsonyabb az átlagnál.

Mint tudjátok, a közoktatásban tiltakozók egyik fő követelése a tanárok és diákok terheltségének csökkentése. Erre mondta Kósa a fentieket, csakhogy nincs igaza.

Az OECD országainak 15 éves diákjai átlagosan 4,9 órát töltenek hetente házi feladatok írásával, míg magyar társaik 6,2-t.

Abban pedig a Nemzeti Pedagógus Kar is egyetértett korábban, hogy a heti 36 órás kötelező iskolai elfoglaltság kirívóan magasnak számít. Ebben a 36 órában nincsenek benne a kollégiumi elfoglaltságok és a különórák, edzések.

A diákok leterheltségéről részletesen ebben a cikkünkben írtunk. Kósa nemrég szintén oktatásügyben szólalt meg, arról itt olvashattok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.