Nem csak szabálytalanságokról van szó, hanem méltatlan, megalázó bánásmód, gyakran agresszív nevelési attitűd, és fizikai bántalmazás veszélye is felmerült az iskola körüli botrányban.
A korábban Gyermekliget, ma már Hangvár Óvoda és Általános Iskola néven futó alapítványi iskola körül néhány hónapja kezdtek gyülekezni a sötét felhők - írja a 24.hu.
Az iskola hitvallása és pedagógiai programja szerint sajátos nevelési igényű gyerekekkel is foglalkozik. Az igazgatónővel való személyes találkozás után pedig az egyik érintett édesanya kifejezetten megnyugodott, hogy a kis létszámú, családias légkör javára válik lányának. A pozitív első benyomások után a család úgy döntött, vállalják a havi 35 ezer forintos tandíjat, eladták a házukat és Veresegyházra költöztek. Az édesanya ugyan furcsállta, hogy beiratkozáskor nem kaptak szerződést, ez nem kedvetlenítette el, bízott az intézményben. Ez volt az első bökkenő, de a nagyobb problémák csak később jelentkeztek.
A szülők problémáinak csupán egy része, hogy a gyerekeik nem kapták meg a nekik szükséges fejlesztéseket. A fő gondot egy súlyosabb dolog, a méltatlan, megalázó bánásmód, a gyakran agresszív nevelési attitűd, és a fizikai bántalmazás veszélye jelentette – állítják egybehangzóan. Az egyik érintett elsős kislány fülét a magyartanárnő cibálta meg, mert egy kisebb csapattal fogócskáztak és a mosdóajtót rángatták szünetben.
A sajátos nevelési igényű gyerekek ellátása ráadásul nagyobb állami támogatást jelent az engedéllyel rendelkező iskoláknak, így a Hangvárnak is. A gyerekek sajátos nevelési igényének jellegétől függően akár kétszer, háromszor annyi támogatást is kaphatnak, mint egy átlagos, állami normatívával rendelkező intézmény.
A lap, kérdéseikkel megkeresték az intézményvezetőt, aki folyamatban lévő ügyre hivatkozva nem kívánt nyilatkozni. A szülőktől azonban úgy tudják, hogy az iskola 2017-es szerződésében külön pontban kitérnek rá, hogy a sajátos nevelési igény és a krónikus betegség kizáró ok a beiratkozásnál, mivel az iskola nem rendelkezik a törvényben előírt gyógypedagógiai feladatok ellátásához szükséges tárgyi és személyi feltételekkel. Ez viszont ellentmond az iskola alapító okiratának tartalmával, amelyben az alaptevékenységek között szerepel a sajátos nevelési igényű gyerekek oktatása.
Jelenleg több mint 180 településen keresnek tanárokat
Több mint 180 olyan magyar települést találtunk, ahol jelenleg is keresnek tanítót vagy különböző szakos tanárt - írja a 24.hu. Ahogy már mi is megírtuk, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára szerint nem országos szintű a tanárhiány, csupán helyi léptékű jelenségről van szó.