Hideget és meleget is kaptak az állami fejlesztésű kísérleti tankönyvek az olvasóktól. Az új köteteket szeptembertől hat évfolyamon, 1501 iskolában használják majd - a hibákat a tapasztalatok alapján javítják. A tankönyvek online is elérhetőek: íme, a ti véleményetek.
Szeptembertől hat évfolyamon tanítanak majd az új kerettantervekhez illeszkedő kísérleti tankönyvekből, amelyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) fejlesztett. Mennyibe kerül az iskolakezdés? Összefoglalónkat itt találjátok.
Az összesen 62 kötetet már azelőtt több kritika érte, hogy - ezen az oldalon - elérhetővé tették volna őket az interneten: a minőséget garantáló Nemzeti Tankönyvtanács egyik tagja kilépett a testületből, mivel szerinte sokkal jobb tankönyvek is vannak a piacon. Ez azért is probléma, mert az iskolák az idei tanévtől csak állami fejlesztésű vagy miniszteri pályázaton kiválasztott tankönyveket rendelhetnek. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke szerint pedig elfogadhatatlan, hogy az új köteteket élesben tesztelik. A részleteket itt olvashatjátok.
Egy 12 éves, hatodikos gyereknek élmény lesz egy leckében elmagyarázni a nacionalizmus, a liberalizmus, a konzervativizmus, a szocializmus, a kommunizmus törekvéseit. Valószínűleg felfogja, bár szerintem az energiája arra megy majd el, hogy ki tudja ejteni ezeket a szavakat
Szerintem a történelemkönyvek nagyon szuperek lettek, világosak, érthetőek és kiemelik a lényeget... Ideje volt már egy egységes tankönyvet összehozni, sajnos minden iskola más elvárásokat támaszt a diákok elé, ami érdekes, hiszen elvileg mindenkinek nagyjából ugyanazt kellene tanulnia.
Már az ötödikes magyartankönyvben is van olyan feladat, ahol az interneten kell utánanézni valaminek. Végre a tankönyvekben is benne van az, ami a diákokat érdekli.
Én nem választottam kísérleti tankönyvet,
mert nem veszek zsákbamacskát.
Még mindig nem értem, miért kell erkölcstant tanítani az iskolában. De legalább vannak külföldi és kortárs művek is az ötödikes irodalomkönyvben.
Tetszik, hogy életszerű kérdések és feladatok vannak,
nem csak a száraz tananyag.
Van olyan tankönyv, amelyben benne vannak a fontos dolgok, és vannak, amelyekben nincsenek... Plusz pont, hogy tele vannak képekkel és forrásanyagokkal. Kár, hogy én már nem tanulhatok ezekből :)
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |