Igaz, először csak kórus lenne minden iskolában. Egy újonnan alakult munkacsoport tesz majd javaslatot "az iskolai énektanítás megújítására, az iskolai éneklés megerősítésére".
Nemzetközi tekintélyekből álló munkacsoportot kért fel Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere arra, hogy tegyen javaslatot "az iskolai énektanítás megújítására, az iskolai éneklés megerősítésére" a kodályi hagyományok szellemében.
A tárca szerdai, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a munkacsoport tagja lesz Kodály Zoltánné, Mindszenty Zsuzsánna, a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek (KÓTA) elnöke, Ittzés Mihály, a Magyar Kodály Társaság elnöke, Vigh Andrea egyetemi tanár, a Zeneakadémia rektora, Nemes László, a Kodály Intézet vezetője és Vásáry Tamás, a Nemzet Művésze, Kossuth-díjas zongoraművész, karmester.
Balog Zoltán múlt keddi sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: "Első lépésben azt szeretnénk, ha minden iskolában lenne legalább egy kórus, amelyet szakember vezet és a próbái védett időben lennének". Mindszenty Zsuzsánna, a KÓTA elnöke múlt szerdán az MTI-nek azt mondta: szervezetük kétéves munkatervet dolgoz ki a mindennapos éneklés megvalósítására.
Az ötlet a mémgyárosok fantáziáját is megmozgatta: a legjobban sikerült műveket itt nézhetitek meg.
A mindennapos éneklés egyébként a mindennapos tesit követné a sorban, amely szintén nagy vihart váltott ki. Az idei tanévtől már az általános és a középiskola minden évfolyamán kötelező.
Azt, hogy mi vár a diákokra a 2015/2016-os tanévben, itt nézhetitek meg, a tanárokat érintő változásokról pedig itt olvashattok. A pedagógusok furcsa szabályokat is tartalmazó etikai kódexéről itt, a reakciókról pedig itt írtunk. A 2015/2016-os tanév legfontosabb dátumait itt találjátok.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |