Drogozó diákok: nincs pénz a megelőzésre Közoktatás
Eduline

Drogozó diákok: nincs pénz a megelőzésre

Mélyponton van az iskolai prevenció helyzete, a támogatás a 2004. évi tizede - írja a sonline.hu.

Mélyponton van az iskolai prevenció helyzete, a támogatás a 2004. évi tizede - írja a sonline.hu. A drogügyi szakpolitika szerint minden rendben van, a szakemberek a támogatás csökkenése miatt azonban már csak térítés ellenében tudnak kimenni az iskolákba. Stratégia nincs, csak tűzoltás.

"Ha az államosítás miatt az intézményeknek nincs pénzük, álljanak ki érte, hogy legyen" - mondta Futó Katalin pszichológus, a somogyi drogambulancia vezetője, aki szerint az iskoláknak komolyabban kell venni a kábítószer-problémát. A korábban önkormányzati fenntartásban lévő iskolákat január 1-jével állami fenntartásba vették. Az erről szóló cikkeinket itt találjátok.

Eddig a szakemberek ingyen járták az iskolákat, jótékonyságból szervezték az éjszakai sport- és a kreatívklub-foglalkozásokat, de a Bulisegély-programot is térítésmentesen látogatták. Mivel a prevenciós stábtól nem várhatnak el sem éjszakai, sem szabadság alatti térítésmentes munkavégzést, mostantól díjtétel mellett mennek el az iskolákba - tette hozzá.

Nem csak a szórakozóhelyeken, hanem az oktatási intézményekben is jelen van a droghasználat, amely a szakképző iskolákat és a gimnáziumokat is érinti. Futó Katalin elmondta: egyre több fiatal vesz részt önszántából a a terápiájukon. "A rendszer gyógyítaná magát, ha segítenék" - jegyezte meg.

A Büntetőtörvénykönyv szigorítása, a fiatalok börtönbe juttatása ritkán idéz elő pozitív hatást. A szakpolitika moralizáló attitűdjével, amely szerint „nem lehet mindenkit visszahozni abból a helyzetből, ahová amúgy is önmagát sodorta”, a szakma ellentétes nézeten van - tette hozzá.