A 2016-ban és azután érettségizőknek kötelező ötven óra társadalmi munka elvégzése, de amúgy is megéri önkénteskedni. Hogy miért?
1. Munkatapasztalatot szereztek
Csapatmunka, szervezés, kapcsolatteremtés, na sok más olyan tapasztalatra tehettek szert, ami a későbbiekben jól fog jönni. Ráadásul felfedezhetitek, miben vagytok jók, és a non-profit szervezeteken keresztül megtanuljátok, hogyan működnek a cégek.
2. Jól mutat az önéletrajzban
Jó benyomást kelthettek a későbbi munkahelyeteken, ha fel tudtok mutatni a diákmunka mellett mást is, különösen, ha szakmátokba vágó önkéntes munkáról van szó. Az öt legkínosabb hiba az önéletrajzban: így a kukában fog landolni a CV.
3. Építitek a kapcsolati hálótokat
Sosem tudhatjátok, kikkel fogtok találkozni önkénteskedés közben, barátságokat és szakmai kapcsolatokat is ki tudtok építeni.
4. Külföldre készülőknek kötelező!
Tény, hogy külföldön sokkal nagyobb hagyománya van az önkénteskedésnek, az egyetemi felvételin pedig kifejezetten előnyt jelent, ha fel tudtok mutatni valamennyi önkéntes tapasztalatot.
5. Tovább fogtok élni
A brit Exeter Egyetemen negyven tanulmányt elemeztek, a kutatásból kiderült, hogy a társadalmi munka meghosszabbítja az életet, ráadásul az önzetlenség csökkenti stresszt és a depresszió kialakulásának esélyét, és elégedettebbek lesztek. Szigorítanak az érettségi feltételein: csak az vizsgázhat, aki közösségi munkát végez.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |