Középiskolai felvételi 2025: így számolják a pontokat Közoktatás
Kurucz Tünde

Középiskolai felvételi 2025: így számolják a pontokat

A középiskolai pontokat többféleképpen is számolhatják, mutatjuk.

2024. október 20-ig hozzák nyilvánosságra a középiskolák a felvételi tájékoztatójukat, ami tartalmazza a tanulmányi területeiket. Az intézmények ebben rögzítik a felvételi eljárásuk módját is; vagyis, hogy
  • kérik-e például a központi felvételi vizsga megírását
  • csak az általános iskolai eredmények alapján számolják a felvételi pontokat
  • tartanak-e szóbeli felvételi vizsgát is.

Jó, ha tisztában vagytok vele, hogy általában tíz gimnázium közül nyolc ragaszkodik a vizsgához, míg a technikumok és a szakgimnáziumok körülbelül 30-40 százaléka kéri a kétszer 45 perces, híresen nehéz írásbeli kitöltését a felvételizőktől.

Azokban az iskolákban, ahol kérik a központi felvételit, a diákok összpontszámának legalább felét a központi írásbeli eredménye kell, hogy adja.

Arról, hogy mindkét tárgyat nézik-e, vagy csak a magyart, esetleg csak a matekot, az intézmények saját hatáskörben dönthetnek. Ezen kívül arra is lehet példa, hogy az egyik tantárgy pontszámát nagyobb súllyal veszik figyelembe, mint a másik tárgyét.

A pontos szabályokat mindig az általatok kiválasztott intézmény felvételi tájékoztatóban találjátok meg.

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.