Három érmet is szereztek a magyar diákok az idei Földrajz Olimpián Közoktatás
Gál Luca

Három érmet is szereztek a magyar diákok az idei Földrajz Olimpián

Ismét remekeltek a magyar diákok a nemzetközi tudományos olimpiák sorozatában.

Három bronzérmet szerzet a magyar csapat az idei Földrajzi Olimpián (International Geography Olympiad) Írországban – közölte a Pécsi Tudományegyetem (PTE)

A Nemzetközi Földrajzi Unió által megrendezett versenyre 46 országból összesen 276 versenyző érkezett. A 16-19 éves korosztály számára készített megmérettetésen a már hagyományosnak számító feladatok szerint írásbeli, terepi és multimédiás fordulókban mérték össze a tudásukat a versenyzők.

„Magyarország 2006 óta minden megrendezett olimpián képviseltette magát, Maynoothban így most 15. alkalommal mérették meg magukat versenyzőink”

- írja az egyetem.

A csapat tagjai közül végül Hajdu Márton a Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium tanulója, Kaposvári Péter Gergő, a miskolci Avasi Gimnázium tanulója, valamint Horváth Gábor, a pécsi Koch Valéria Iskolaközpont tanulója egyaránt bronzérmet szerzett. A csapat negyedik tagja pedig Kurják Szabolcs, a gödöllői Török Ignác Gimnázium tanulója volt.

A magyar versenyzőket a PTE és a Modern Geográfus Alapítvány által szervezett HunGeoContest angol nyelvű földrajzi tanulmányi verseny eredményei alapján állították össze. Felkészítésükben pedig közreműködtek a Földrajzi és Földtudományi Intézet oktatói.

 

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.