Szeptembertől indul a tanév az első állami magyar–ukrán kéttannyelvű iskolában Közoktatás
Tornyos Kata

Szeptembertől indul a tanév az első állami magyar–ukrán kéttannyelvű iskolában

Az ukrán miniszterelnök kezdeményezésére.

Bejegyezték az első államilag finanszírozott Magyar–Ukrán Két Tanítási Nyelvű Középiskolát és Gimnáziumot Budapesten – írta meg a KISZó az Ukrán Hagyományok Háza posztja alapján.

Az 1-12. évfolyamokra épülő 5 napos munkarendű iskola kétnyelvű tantervvel, magasan képzett tanárokkal és korszerűen felszerelt tantermekkel készül a 2024-2025-ös tanévre – a Hagyományok Háza közleménye szerint.

Orbán Viktor miniszterelnök július ötödikén látogatott Kijevbe, ekkor bejelentette, hogy örömmel fogadta Volodimir Zelenszkij kezdeményézését, hogy legyen ukrán iskola Magyarországon. Elmondta, hogy ennek a finanszírozását a magyar állam vállalja, és annyi iskolát fognak majd működtetni, amennyire szükség van.

Egyébként egy kínai-magyar alapítványi kéttannyelvű iskola is működik Budapesten, amit a 2010 áprilisa óta működő Lótusz Alapítvány üzemeltet, illetve a Kínai-Magyar Iskoláért Alapítvány. Az iskola honlapján található leírás szerint ennek az alapítványnak a célja a magyar-kínai kulturális kapcsolatok és a magyar-kínai oktatás fejlesztése. Májusban Magyarországra látogatott Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke és ekkor a felesége elment megnézni a két tanítási nyelvű iskolát.

A két tanítási nyelvű középiskolákról innen olvashattok bővebben.

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.