Hátrányos helyzetű diákok jelentkezését várja a Milestone Intézet ösztöndíjprogramja Közoktatás
Székács Linda

Hátrányos helyzetű diákok jelentkezését várja a Milestone Intézet ösztöndíjprogramja

A sikeres pályázók ingyen tanulhatnak a nemzetközileg is elismert intézményben.

"A Milestone Intézet idén is tanulmányi ösztöndíjpályázatot hirdet olyan diákok számára, akik legalább a nyolcadik osztályt fejezik be 2023/24-ben, vagy középiskolai tanulmányokat folytatnak. Bridge-ösztöndíjasaink tandíjmentesen végezhetik el a Milestone Intézet nemzetközileg is elismert angol nyelvű oktatási programját, ahonnan az elmúlt tíz évben a világ száz legjobb felsőoktatási intézményei közé vezetett az út megannyi magyar diák számára" - hívta fel rá a figyelmet a tehetséggondozó intézet a Facebookon.

A programra - ami a Milestone szerint "inspiráló kurzusokat és pályaorientációs eszközöket, például személyes mentorálást" nyújt a diákok számára - olyan hátrányos helyzetű, esetleg roma származású diákok jelentkezését várják, akik ambíciózusak, szeretnék tovább fejleszteni magukat, és a későbbiekben a felsőoktatásban tanulnának tovább akár itthon, akár a külföldi neves intézmények valamelyikén.

A pályázati felhívás szerint a Milestone Intézet Bridge-ösztöndíjára jogosult az a jelentkező, aki:

  • után rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény jár és/vagy
  • roma identitással bír

VAGY

az a jelentkező, aki az itt felsoroltak közül minimum KÉT kitételnek megfelel:

  • háztartásában nincs havi állandó munkajövedelem;
  • a háztartásban nincs olyan kereső személy, akinek az egyéni munkajövedelme meghaladja a 336.006.- forintot (a teljes munkaidőben alkalmazásban állók nettó átlagkeresete, 2022. első félév, KSH);
  • legalább az egyik szülő/gondviselő legmagasabb iskolai végzettsége nem haladja meg a nyolc általános osztályt;
  • egyik szülőjének sincs felsőfokú végzettsége (egyetem vagy főiskola);
  • nevelését csak egy szülő/gondviselő látja el;
  • mindkét szülője elhunyt;
  • a háztartásban van tartósan beteg vagy fogyatékkal élő személy;
  • a háztartásban életvitelszerűen több generáció él együtt;
  • elégtelen a lakókörnyezete, lakáskörülményei.
A jogosultsági feltételek teljesüléséről és így a képzésben való részvételhez szükséges feltételek igazolásaként a pályázó szülőjének/törvényes képviselőjének kell nyilatkozatot tennie. Az említett feltételek teljesülését igazoló külön dokumentumok (pl.árvaellátásról szóló határozat) csatolását nem kérik.

Bridge-ösztöndíjas volt többek között Csóka Milán is, akiről 2021-ben számoltunk be, hiszen ekkor kezdte a képzését az Egyesült Királyság egyik legnevesebb egyetemén, a skóciai St. Andrews-on, ahol egyébként Vilmos herceg is tanult.

"A Bridge-ösztöndíjasok kiscsoportos foglalkozásokon vehetnek részt, amelyeken fejleszthetik érvelési és előadó-készségeiket valamint kritikus gondolkodásukat, melyek segítségével a jövő meghatározó szereplőivé válhatnak a tudományos, nonprofit, vagy üzleti életben" - teszi hozzá az intézet.

A jelentkezés határideje 2024. március 4. Pályázni ide kattintva tudtok.

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.