Hogyan kereshet havi szinten egy fizikatanár legalább 430 ezret? Közoktatás
Kurucz Tünde

Hogyan kereshet havi szinten egy fizikatanár legalább 430 ezret?

Az egyik oktatási Facebook-csoportban érdekes hirdetésre bukkantunk.

Még Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint is nehéz találni természettudományos szakos tanárt az intézményeknek, ezért egyre inkább felértekélődik, ha valakinek például fizika- vagy kémia tanári végzettsége van. A Pedagógus állások Facebook-csoportban találkoztunk azzal a poszttal, amiben egy 10 éve gimnáziumban tanító fizikatanár keresett olyan tanári állást, ahol havi szinten nettóban minimum 430 ezer forintot, vagy óraadóként óránként nettó 6 ezret kapna.

A bejegyzésre rengeteg válasz, reakció érkezett. Az egyikből kiderült, hogy van olyan pedagógus, aki fizika-informatika szakosként Pedagógus II. fokozattal, és 22 évnyi gyakorlattal bruttóban sem kap ennyit. Más azt jegyezte meg, hogy a burkolóknak körülbelül nettó 6-8 ezer az órabére, bár ők "nehezebb" munkát végeznek.

Ugyanakkor a fizikatanár számos gyakorlati ötletet is kapott. Egyesek azt javasolták, próbálkozzon szakgimnáziumoknál, magániskoláknál, hátha megkapja ezt a fizetést.  Volt olyan kommentelő, aki azt ajánlotta, vállaljon másfél állást, amit a gyakorlatban úgy lehet kivitelezni, hogy egy iskolában három nap alatt tart 21 órát, majd a maradék két napban egy másik iskolában még tizenkettőt. Akadt olyan is, aki azt tanácsolta, hogy a fizikatanár indítson egyéni vállalkozást, mert ha heti 36 órát meghaladó munkaviszonya van, akkor átalányadózóként 40 százalékos költséghányaddal számolva évente 2 millió forintig nem kell adót fizetnie.

Sokan azonban borúsabban látták a helyzetet, és azt írták, ezt a fizetést csak akkor tudja megkapni, ha szakmát vált.

A tanárhiánnyal ebben a cikkünkben foglalkoztunk részletesebben.



Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.