Oktatáskutató: A státusztörvény gyerekfelügyeletként kezeli az oktatást Közoktatás
Tarnay Kristóf Ábel

Oktatáskutató: A státusztörvény gyerekfelügyeletként kezeli az oktatást

Ami meg lesz oldva, hogy ki megy be az órára és ő mit fog tanítani, azt nem tudni – vélekedik Lannert Judit.

A nemrég elfogadott, sokat vitatott státusztörvény a kormánynak kényelmes módon próbálja meg kezelni a tanárhiányt, mobilabbá téve a pedagógusokat, fellazítva az utazási kereteket, erről beszélt a nemrég nekünk is nyilatkozó Lannert Judit oktatáskutató a Spirit FM-en.

Szerinte a legnagyobb baj, hogy emellett nem látszik a kompenzáció. Úgy látja, a pedagógusok új jogállása azt célozza, hogy a napi problémákkal megküzdjön a tankerület, hosszabb távú megoldást a törvénytől – mint fogalmazott – “semmiképpen se reméljünk”.

Lannert úgy véli, törvény minőségileg csak rontja a rendszert. A szakember kijelentette: a friss jogszabály gyerekfelügyeletként kezeli az oktatást, és ez a következő tanévben is meg lesz oldva. „Hogy pontosan ki megy be az órára és mit fog tanítani, milyen színvonalon, azt nem tudni” – fogalmazott.

Szerinte a jogszabály körülbelül annyit ígér, hogy a gyerek ott lesz az iskolában és a szülők dolgozhatnak.

(Kiemelt kép: Túry Gergely)

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.