Ismét bíróság elé álltak a Karinthy gimnázum kirúgott tanárai, egyenként is meghallgatták őket Közoktatás
Eduline

Ismét bíróság elé álltak a Karinthy gimnázum kirúgott tanárai, egyenként is meghallgatták őket

Csütörtök délután a pedagógusok meghallgatásával folytatódott a budapesti Karinthy Frigyes Gimnáziumból kirúgott pedagógusok bírósági ügye.

Csütörtökön 13 órától folytatódott a Karinthy Frigyes Gimnázium kirúgott tanárainak munkaügyi pere - adta hírül az Index.

Két hete a Vörösmarty Mihály Gimnázium és az Eötvös József Gimnázium, kedden pedig a Karinthy Frigyes Gimnázium ősszel kirúgott tanárainak ügye került munkaügyi bíróság elé. A perfelvételi tárgyalás során a tárgyalános kérdésére a tanárok ügyvédje, Sziklai Tamás az alperes jogi képviselőjének jelezte, abban az esetben hajlandóak egyezségre, amennyiben az érintett pedagógusokat azonnali hatállyal visszahelyezik a pozícióikba, egymillió forint sérelemdíjat fizetnek nekik és az érintett Külső-pesti Tankerületi Központ nyilatkozatban kér elnézést a pedagógusoktól. A tankerület jogi képviselője erre úgy reagált; továbbítja az ajánlatot a megbízójának, vagyis a tankerület vezetőjének, mivel neki nincs felhatalmazása a válaszadásra.

Egyezség hiányában a per csütörtökön folytatódott, ahol a tanárokat, Nemes Máriát, Velényi Dórát, Ősi Juditot, Rábai Jánost és Pfeiffer Norbertet egyessével hallgatták ki. A bíró többek között arra volt kíváncsi, hogy a polgári engedetlenségben részt vevő, amiatt kirúgott pedagógusok hol tartózkodtak a tiltakozás ideje alatt, tájékoztatták-e arról a diákokat, az intézményvezetőt és a tankerületet.

Nemes Mária, angol-földrajz szakos pedagógus a tárgyaláson azt mondta; az intézményvezetőt írásban, a tanulókat a polgári engedetlenséget megelőző órán tájékoztatta a tiltakozáson történő részvételéről, a tankerületnek azonban külön nem szóltak, mivel az az igazgató dolga. A pedagógus azt is hozzátette; rajtuk kívül tizennyolc másik tanár is részt vett az iskolájukban szervezett polgári engedetlenségen, hiszen a Karinthyban összesen huszonnégyen tiltakoztak ezzel az eszközzel, mégsem rúgták ki mindannyiukat. Szerinte az ő elbocsátásában az a videó is közrejátszott, amit október elején tett közzé, és amiben megmutatta, hogy a beázások miatt milyen állapotok uralkodtak az iskolában.

Kettős kommunikáció

A meghallgatás Ősi Judit, francia szakos pedagógussal folytatódott, aki szerint a Karinthy igazgatója, Hutai László kettős kommunikációt folytatott. Volt, hogy támogatta őket, máskor arra kérte, tartózkodjanak a polgári engedetlenségtől és ahhoz hasonló tevékenységektől.

Bár Ősi Judit is kapott figyelmeztető levelet a tankerület igazgatójától, Rábel Krisztinától, a vezető végül visszavonta azt, mert rájött; a polgári engedetlenség napján a tanárnőnek nem is volt órája.

„Diszkriminatív módon történt az egész, a mai napig nem találok magyarázatot arra, hogy miért épp minket mentettek fel” - tette hozzá.

16 óra előtt néhány perccel végül Pfeiffer Norbert meghallgatása is elkezdődött, a bíró azonban már az elején jelezte; vélhetően nem jut már idő minden kérdésre. A biológia szakos pedagógus elmondta, volt, hogy huszonhét órát is tartott egy héten, mert egy másik tankerülethez tartozó intézményben is munkát vállalt. Emiatt gyakran hazavitte a feladatokat és sokszor a tömegközlekedési eszközökön is dolgozatokat javított. Hozzátette; az utazás lerövidítése miatt egyébként a Karinthy közelébe költözött, hosszú távon szeretett volna ott dolgozni.

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.