A lebonyolításra már az Oktatási Hivatal is készül.
Az Oktatási Hivatal a 2023-as tavaszi kimeneti mérési időszak előkészítéséhez február 14-én terheléses szoftvertesztelést bonyolított le 7.-es és 8.-os tanulókat oktató iskolák részvételével - közölte az Oktatási Hivatal (OH).
Az összesen 60-65 perces eljárás során a Hivatal különböző informatikai eljárásokat, beállításokat és forgatókönyveket tesztelt annak érdekében, hogy "biztosítani tudja a digitális országos mérések alapját jelentő mérőszoftver stabil működését az egyre növekedő résztvevői tanulószámok mellett is" - magyarázta a hivatal.
A legutóbbi, 2022-es kompetenciamérésben a diákoknak már természettudományos kérdésekre is válaszolniuk kellett, a feladatokat azonban már nem papíron kapták, hanem online kellett megoldaniuk. A próbaüzem nem ment túl jól, és élesben sem működött sokkal jobban a rendszer, több iskolából azt jelezték, hogy a mérés egy részét sokan nem tudták megoldani, mert a felület lefagyott.
Mi az a kimeneti mérérs?
Ahogy azt már megírtuk, teljesen új, úgynevezett „kísérleti bemeneti méréssel” tesztelik idén ősszel a negyedikes és az ötödikes diákok szövegértési és matematikai képességeit, de a hatodikosokra, a nyolcadikosokra és a tizedikesekre is vár egy teszt szeptemberben-októberben. A 7., 9., 11. évfolyamon tanulók pedig az úgynevezett kimeneti mérésben érintett évfolyamok lesznek - derül ki az Oktatási Hivatal 2022/23-as országos mérésekről összeállított tájékoztatójából.
De milyen feladatokat kapnak majd a diákok? Itt kipróbálhatjátok.