A héten jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter, hogy megszületett a döntés: az összes miniszter lemondott egyetemi kuratóriumi tisztségéről. A középiskolába felvételizők megtudták az írásbeli vizsgájuk eredményét, és hamarosan lejár az egyetemi felvételi jelentkezési időszaka. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Itt a döntés: az összes miniszter lemondott egyetemi kuratóriumi tisztségéről
Varga Judit, Lantos Csaba, Lázár János, Nagy István, Szijjártó Péter, Navracsics Tibor és Varga Mihály is lemond február 15-től a modellváltó egyetemeken betöltött kuratóriumi tisztségéről – jelentette be a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Egy nappal később pedig azt mondta, szerinte 2027-re az egymillió forintot is el fogja érni a pedagógusok átlagbére.
Fizetésemelést követelnek tanáraiknak az ELTE-s hallgatók: siralmasak az oktatói bérek
Komoly bérrendezést követelnek a hallgatók is, szerintük ugyanis a jelenlegi helyzet még azokat is eltántorítja az akadémiai pályától, akik egyébként szívesen dolgoznának tudományos pályán.
Itt a lista: ezek az ország legjobb technikumai
Egyre több gimnázium teszi közzé a felvételi eredményeket: ilyen átlagok születtek budapesti és vidéki középiskolákban
Már több mint két hét telt el a január 21-i központi felvételi óta, azóta egyre több vidéki és budapesti gimnázium tette közzé a matek- és magyarteszteken született eredmények statisztikáit. Mutatjuk, hol milyen átlagok születtek. Arról, hogy milyen átlagpontszámok születtek a Kölcseyben vagy a Szerb Antal Gimnáziumban, itt olvashattok.
Van, ahol laptoppal, máshol havi százezer forintos ösztöndíjjal csábítanának hallgatókat a tanárszakokra
Többek között a nyíregyházi, a pécsi és a szegedi egyetem is extra ösztöndíjakkal ösztönözné a felvételizőket arra, hogy valamelyik pedagógusképzésre jelentkezzenek. A teljes cikket itt olvashatjátok el.
Három fontos dátum a jelentkezési határidő után - erre minden felvételizőnek figyelnie kell
A tíz legnépszerűbb szak felére 2023-ban emelt szintű érettségi nélkül is be lehet kerülni - itt a teljes lista
2023-ban már nem "központi" szabály, hogy legalább egy emelt szintű érettségi kell az egyetemi-főiskolai felvételihez. Arról a felsőoktatási intézmények dönthetnek, kérik-e a nehezebb (egyben több pontot érő) vizsgát a jelentkezőiktől.