A Vörösmarty Mihály Gimnázium is zárva marad ezen a héten, a tanárok 90 százaléka megtagadta a munkát Közoktatás
Eduline

A Vörösmarty Mihály Gimnázium is zárva marad ezen a héten, a tanárok 90 százaléka megtagadta a munkát

Ezért rendkívüli szünetet rendeltek el a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban, ahonnan a tankerület szerdán elbocsátott egy tanárt.

„Tájékoztatjuk Önöket, hogy a tantestületünk 90%-a megtagadta a mai és a holnapi napon a munka felvételét, mert elfogadhatatlannak tartja Törökné Pethő Erzsébet kollégánk munkaviszonyának megszüntetését. Emiatt az iskolavezetés 12.01-jén és 12.02-án rendkívüli szünetet rendel el, mert nem lehet megszervezni a tanítást. A továbbiakról később adunk tájékoztatást” – idézi a budapesti Vörösmarty Mihály Gimnázium oldalán található tájékoztatót a hvg.hu.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, szerdán a Belügyminisztérium hozta nyilvánosságra, hogy azonnali hatállyal három fővárosi gimnázium nyolc tanárát bocsátják el, mert polgári engedetlenségben vettek részt. A nyolc pedagógus közül hatan a Karinthy Frigyes Gimnáziumban tanítottak, de az Eötvös József Gimnáziumból és a Vörösmartyból is elbocsátottak egy-egy tanárt.

Csütörtök reggel több mint húsz budapesti iskolában kezdtek polgári engedetlenségi akcióba tanárok, de délelőtt más iskolákból is csatlakoztak hozzájuk pedagógusok.

A Karinthy Frigyes Gimnázium is bezárt csütörtökre és péntekre. „Az intézkedésre azért kerül sor, mert az intézmény jogszabályban előírt működtetése ezen a két napon előreláthatólag nem lesz lehetséges. A tantestület létszáma (a munkabeszüntetést bejelentő, a hiányzó és az elbocsájtott tanárok összlétszáma miatt) ezeken a napokon nem éri el a jogszabályban előírt minimális feladatellátáshoz szükséges szintet” – áll abban a levélben, amelyet a Karinthy Frigyes Gimnáziumba járó diákok és a szülők kaptak csütörtökön.

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.