Beolvastatnák az M1-en a tanárok és a diákok követeléseit, petíciót indítottak ezért Közoktatás
Székács Linda

Beolvastatnák az M1-en a tanárok és a diákok követeléseit, petíciót indítottak ezért

Civil szervezetek petíciót indítottak azért, hogy a közmédiában is számoljanak be a tanárok követeléseiről és az oktatás siralmas helyzetéről. Már választ is kaptak. Igaz, elég érdekeset.

“Hiába a tömegek tiltakozása országszerte és az oktatásban érintettek közös kiállása, a magyar közmédia szégyenteljes módon nem hajlandó beszámolni a diákok és a pedagógusok követeléseiről. Pedig ezek a követelések óvodától és az általános iskolától a gimnáziumon és a szakképzésen át az egyetemig mindenkit érintenek!” - írják petíciójukban azok a szervezetek, melyek hónapok óta az oktatás megreformálásáért és a pedagógusbérek emeléséért küzdenek.

Szerintük a közmédia feladata, hogy hitelesen és objektíven tájékoztassa a lakosokat, ennek ellenére mégis “elhallgatja a tiltakozó diákok, pedagógusok és szülők tömegeinek követeléseit”, ezzel pedig a törvényben meghatározott feladatait is megszegi, és a politikai hatalmat szolgálja ki.

“Üzenjük meg levélben Papp Dánielnek, az MTVA vezérigazgatójának, hogy követeljük, a közmédia olvassa be a 9 pontot!” - írják a petícióban, amelyet eddig  29 civil szervezet, köztük az Amnesty International, a Magyar Anyák és az Egyesült Diákfront is támogat.

Meglepő választ kaptak az MTVA vezérigazgatójától. Sdfsdfsdf - mindössze ennyi szerepelt a Papp Dánieltől érkező e-mailben.

A diákok, szülők és tanárok 9 pontos követelése a következő:

1. Érdemi és nyilvános párbeszédet az oktatás megújításáról! Hiteles tájékoztatást a kormány és a közmédia részéről!
2. Szüntessék meg a pedagógusok lejáratását, az oktatási szereplők megfélemlítését! A kirúgott vagy leváltott tanárokat azonnal helyezzék vissza! Megbecsülést a pedagógusoknak!
3. Érdekérvényesítő sztrájkjogot a pedagógusoknak!
4. Felelős, hozzáértő oktatásirányítást! Önálló oktatási minisztériumot!
5. Kisebb terhelést a diákoknak és a pedagógusoknak!
6. Esélyteremtő, minőségi oktatást és nevelést mindenkinek – az óvodától az egyetemig!
7. Versenyképes és értékálló bérezést az oktatásban dolgozóknak!
8. Minőségi, 21. századi környezetet a tanuláshoz és a tanításhoz, neveléshez!
9. Szakmai szabadságot és támogatást az oktatásban! Korszerű nemzeti alaptantervet! Szabad tankönyvválasztást!